21 Şubat 2018

Dedikodular fındık piyasasını vurdu!


Dedikodular fındık piyasasını vurdu!

TMO Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu, TMO'nun fındık alımlarını bitireceği yönündeki dedikoduların gerçeği yansıtmadığını ifade ederek, 'Bu dedikodular fındık piyasasında istikrarsızlığa neden oluyor.' dedi.

TARIM ve Köyişleri Bakanlığı Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, fındık piyasasına yönelik yapılan çalışmaların başarıyla gerçekleştiği dile getirildi. Açıklamada, geçen yıl fındık rekoltesinin yüksek olmasına rağmen ürün bedeli olarak 586 milyon YTL ödendiği kaydedilirken, 2007 hasat dönemine de geçen yılki sorunlar göz önüne alınarak hazırlanıldığı ifade edildi. TMO Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da piyasa fiyat istikrarını sağlamaya yönelik her türlü gayretin gösterilmesine rağmen, son günlerde fındık fiyatlarında düşüş eğilimi görüldüğünü belirti.

KEMALOĞLU, TMO'nun alımları bitireceği, FİSKOBİRLİK'ten satın alınan fındıkların düşük fiyat ile satışa açılacağı yöndeki dedikoduların gerçeği yansıtmadığını dile getirerek, 'Bu dedikodular fındık piyasasında istikrarsızlığa sebep olmaktadır. Fındık, ülkemiz tarım ürünleri ihracatı içinde önemli bir değer ifade etmektedir. Kademeli fiyat artışı uygulamasına 2008 yılında da devam edilecek ve fındık alışları TMO'ya ürün gelinin bitimine kadar sürdürülecektir. Kurumumuz, fındık piyasasının istikrarı için günlük hesaplar yerine uzun dönemli düzenlemelerle bölgede modern depolama hamlesi başlatmıştır.' dedi.
5 Aralık 2007 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 


 


 

  Site İçi Arama

Anket Sorusu Diğer Anketler

YAZLIK KAVŞAĞI İLE İLGİLİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA