21 Mayıs 2018

Skandal atamaya ilginç savunma


Skandal atamaya ilginç savunma

AKP Milletvekili Recep Yıldırım, 4 yıl önce sınavsız memur olan oğlunun, usulsüz olarak ÇED Şube Müdürlüğü'ne getirilmesini ilginç bir şekilde savundu. Yıldırım, 'Usulsüzlük varsa gereken yapılsın' dedi.

AÇIKLAMA YAPTI
AKP Sakarya Milletvekili Recep Yıldırım, oğlu Abdullah Taha Yıldırım'ın 4 yıl önce sınavsız şekilde devlet memuru olması ve ardından usulsüz şekilde Çevre ve Orman Müdürlüğü Çevre Etkilerini Değerlendirme ve Planlama (ÇED) Şube Müdürlüğü'ne getirilmesiyle ilgili haberimize cevap verdi.
'HİZMET İÇİN KABUL'
Yıldırım, oğlunun çevre mühendisi olmamasına rağmen müdür yapılmasını, şöyle savundu: 'Oğlumun ÇED Şube Müdürü olmasında usulsüz bir durum yok. Önceki müdür de işletme mezunuymuş, benim oğlum da kamu yönetimi mezunu. Benim bir baskım yok. Oğluma kabul etme dedim. Ancak hizmet için kabul etmiş' dedi.
ÇELİŞKİLİ İFADE
Yıldırım, oğlunun ÇED Şube Müdürü olmasını daire müdürünün istediğini savunmasına rağmen Çevre ve Orman Müdürlüğü'nden yapılan açıklama bu sözlerle çelişti. Müdürlükten yapılana açıklamada, 'ÇED Şube Müdürlüğü için asaleten atama yapılamadığı için bakanlıktan görevlendirilmesinin talep edildiği' vurgulandı.
15 Temmuz 2009 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA