25 Nisan 2018

'Köy bütçesi gibi'


'Köy bütçesi gibi'

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, CHP il Başkanı Cem Hatunoğlu'nu ziyaret etti. Başkan Toçoğlu ziyaretinde ilginç açıklamalarda bulunarak, sert eleştirilerde bulundu.

Kentsel Dönüşüm
CHP'nin yeni İl Başkanı Cem Hatunoğlu'na hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. CHP İl Başkanı Hatunoğlu'nu ziyaret eden ve kendisine hayırlı olsun dileklerini ileten Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, ilimiz ile ilgili sorun ve projelerin tartışılmasında büyük eksikliklerinde bulunduğunu söyledi., SATSO ve SESOB'u sert şekilde eleştiren Toçoğlu, 'Esnafımız istemiyor diyorlar. Bu proje şehrin geleceği için önemli. Liderlik burada ortaya çıkar. Ben Büyükşehir Belediye Başkanı olarak personelim bunu istemiyor diyemem. Onları ikna ederim. İki odamızda tribünlere oynuyor' dedi.
Şişirilmiş bütçe
Kocaeli'nin yanında ilimizin köy kaldığının ifade eden Başkan Toçoğlu, 'Bizim geçen sene ki bütçemiz 69 milyon TL idi. Bu sene şişirilmiş Büyükşehir Bütçemiz 139 milyon TL. Kocaeli'nin yanında bütçe olarak da köyüz. Bizim bütçemiz Kocaeli'nin Park ve Bahçeler Müdürlüğünün bütçesi kadar' diye sitemde bulundu. Avrupa'da şehirleri Sivil Toplum Kuruluşlarının yönettiğini belirten Toçoğlu, Avrupa da Sivil Toplum Örgütleri yeterli ve vasıflı projeler üretirken, ilimizde böyle bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi. Gar Meydanının dahi yeteri kadar tartışılamadığını söyleyen Başkan Toçoğlu, 'biz kentsel dönüşümü bir yıl müzakereye açtık. Herkes bunu tartışsın dedik. Beraber olabilsek ilimiz kazanacak. Ama biz beraber olamıyoruz. Kentsel Dönüşüm gerçekleşmesi şehir için şart. TOKİ işi gücü bırakıp burası ile ilgileniyor bizim peşimizde koşuyor zannediyorlar. Hâlbuki biz TOKİ'nin peşinden koşuyoruz' şeklinde konuştu.
Takip edeceğiz
CHP İl Başkanı Cem Hatunoğlu ise Başkan Toçoğlu'nun Kentsel Dönüşüm konusunda anlattıklarını not alarak, esnafın konuyla ilgili hassasiyetlerini dile getireceklerini söyledi. Amaçlarının yapıcı siyaset olduğunu belirten Hatunoğlu, 'Şehrin sorunları tartışılmalı. Biz Büyükşehir'in yaptığı hatalarda kendilerini her zaman uyaracağız. Ama iyi bir iş yapıldığı zamanda asla köstek olmayacağız' dedi. Hatunoğlu yapıcı siyaset konusunda ise şunları söyledi, 'Örneğin Şeker Fabrikasının kota sorunu ile ilgili detaylı bir çalışma yapacağız. Bununla ilgili her kurumun görüşlerini alacağız. Hidroelektrik Santrallerini de inceleyeceğiz. Belediyenin denetlemelerinde yardımcı olacağız.'
3 Ağustos 2010 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA