21 Mayıs 2018

Toçoğlu icraatlarını anlattı


Toçoğlu icraatlarını anlattı

Büyükşehir açılışlara devam ediyor

Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı yatırımlarla ilgili genel bir değerlendirme yapan Başkan Toçoğlu, 'Azim ve kararlılıkla yolumuzda emin adımlarla ilerliyoruz' dedi.

Site tamamlandı
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, son dönemlerde birbiri ardına açılan tesislerle ve Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı yatırımlarla ilgili olarak genel bir değerlendirme yaptı. 30 Ağustos Pazartesi günü Süpürgeciler Sitesi'nin açılışının yapılacağını ve süpürgeci esnafına anahtarların teslim edeceğini belirten Başkan Toçoğlu, 'Toplam 2.5 dönüm üzerine kurulan Süpürgeciler Sitesi'nde 48 süpürgeci esnafımıza yer yaptık. Nasip olursa 30 Ağustos Pazartesi günü süpürgeciler sitemizi açıyoruz. Burada esnafımıza yapmış olduğumuz bu sitede yer alan dükkânların anahtarlarını teslim edeceğiz. Açılışımızda ayrıca hem esnafımızla hem de mahalle halkımızla iftar yapacağız. Bu programa tüm halkımızı davet ediyoruz' dedi.
Sokak Hayvanları
Kısa bir süre önce Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi'nin açılışını yaptıklarını belirten Başkan Toçoğlu, 'Son dönemlerde sokak hayvanlarının sayısı iyice artış nedeni ile yaşanan sorunun çözümüne dönük olarak Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi'ni açtık. Bu modern bakımevi'nde sokak hayvanlarının her türlü ihtiyacı karşılanacak. Bakımevine getirilen sokak hayvanları, tesislerde uzman veterinerler tarafından kısırlaştırıp, aşılanıp, küpelenip kayıt altına alındıktan sonra yasa gereği alındıkları bölgelere tekrar bırakılacak.' diye konuştu.
Tıbbi atık tesisi açıldı
Sakarya için büyük bir önem arz eden Tıbbı Atık ve Bertaraf Tesisi'nin de açılışını gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Toçoğlu, '2 bin metrekare alan üzerinde, 627 metrekare kapalı alana sahip, 5 ana üniteden oluşan tıbbi atık tesisimizi geçen ay içerisinde açtık. Tesisimizde, sosyal alanlar da inşa edildi. Bu tesis toplam 3 milyon TL'ye mal oldu. Günde 3 ton tıbbi atığın sterilize edildiği tesiste iki adet lisanslı özel toplama ve taşıma aracıyla, barkodlanarak sağlık kuruluşlarından toplanan, insan ve çevre sağlığına direk etki eden ve tehlikeli sınıfa giren tıbbi atıklar, Avrupa standartlarına uygun olarak bertaraf edilmektedir' dedi.
Üçüncü giriş
Esentepe ile D-100 arasında yapılan duble yolun hizmete girmesiyle birlikte şehir trafiğini rahatlatacak önemli hizmetlerden biri olan 3. girişinde ulaşıma açıldığını belirten Başkan Toçoğlu, 'Büyükşehir Belediyesi olarak duble yol çalışmalarımızı da tüm hızıyla sürdürüyoruz' dedi. Başkan Toçoğlu, tarihe de sahip çıkıldığını ifade ederek, Tarihi Çark'ın yeniden dönmeye başlamasından gurur duyduklarını belirtti. Başta şehir merkezi olmak üzere, köy, mahalle ve ilçelerde yapılan asfalt çalışmalarına da değinen Başkan Toçoğlu, 'Asfalt sezonunu açmadan önce 200 bin ton asfalt çalışması yapacağımızın sözünü vermiştik. Şu anda toplam 145 bin ton asfalt döktük. Arifiye ve Serdivan İlçelerimizde yapacağımız asfalt çalışmalarının ardından 200 bin ton asfalt sözümüzü de yerine getirmiş olacağız' diye konuştu.
Yenikent Park'ta açılıyor
30 Ağustos Pazartesi günü açılacak olan Süpürgeciler Sitesinin ardından 7 eylül de Yenikent Park'ın açılışını yapacaklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Yenikent Park'ının da sözünü geçmişte verdiklerini belirtti. Başkan Toçoğlu, 'Seçim öncesi Yenikent bölgesine büyük bir park yapacağımızın sözünü vermiştik. Hamdolsun, bugün bu sözümüzü de yerine getiriyoruz. 40 bin metrekare alan üzerinde yapmış olduğumuz bu parkın açılışını da 7 Eylül tarihinde yapacağız. 33 bin metrekaresi yeşil alan Yenikent parkında, piknik ve spor alanları, çocuk oyun grupları, basketbol ve voleybol sahaları, fitness aletleri yer alıyor' dedi.
Yeni Projeler
Ayrıca bazı yeni ve projeler üzerine yoğunlaştıklarını belirten Başkan Toçoğlu, 'Her zaman şunu söyledik; belediyecilik, hizmet bizim işimiz. Biz ayaklarımızı yere sağlam basıyoruz. Ciddiyetle ve disiplinle kurduğumuz sistem sayesinde bugün hizmetlerimizin artarak devam ettiğini görmek bizi mutlu ediyor. Milletimize hizmet etmek çalışma şevkimizi arttırıyor. Bu azim ve kararlılıkla yolumuzda emin adımlarla ilerliyoruz. Bahsetmiş olduğumuz çalışmaları elbette yeterli görmüyoruz. Şu an için farklı projeler üzerine çalışıyoruz. İnşallah yakın zamanda bu yeni çalışmalarımızı da kamuoyuyla paylaşıp bir bir hayata geçireceğiz.' diyerek sözlerini tamamladı.
29 Ağustos 2010 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA