22 Nisan 2018

'SEDAŞ cevapsız bırakmıyor'


'SEDAŞ cevapsız bırakmıyor'

Ulaşmakta güçlük çektiği için sık sık eleştirilerin odağı haline gelen SEDAŞ Çağrı Merkezi'nde, çağrıların cevaplanma oranının yüzde 94'e ulaştığı bildirildi. SEDAŞ İcra Başkanı Bekir Sami Güven, abonelerin kurumla ilgili tüm sorunlarına cevap verildiğini söyledi.

810 bin aboneye hizmet
Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ'den (SEDAŞ) yapılan yazılı açıklamada, Şubat ayında 34 personelle Kocaeli'nin Gebze ilçesinde hizmet vermeye başlayan çağrı merkezinin, talep ve önerileri, 7 gün 24 saat süreyle kesintisiz olarak karşılamaya başladığı belirtildi. Çağrı merkezi faaliyetine başlamadan önce 70 ayrı noktada, günde ortalama 650 çağrıya cevap verildiği, merkezin faaliyetine başlamasıyla birlikte günde 2 bin 351 çağrı alındığı ve çağrıların cevaplanma oranının yüzde 94'e ulaştığı kaydedildi. 2010 yılında çağrı merkezleri aracılığıyla 810 bin aboneye hizmet verildiği, 2011 yılında 1 milyon 200 bin aboneye hizmet verilmesinin hedeflendiği bildirildi.

Çağırı merkezi çalışıyor
SEDAŞ İcra Başkanı Bekir Sami Güven, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, yeni devreye giren çağrı merkezi sayesinde ''Alo 186'' hattının yanında, yeni oluşturulan ''444 5 186'' numaralı hattan arıza, borç, fatura, tarife, abonelik bilgi sorgulama ve kaçak ihbarı gibi konularda hizmet verildiğini kaydetti. Güven, bildirimlerin kayda alındığını belirterek, ''186 ve SEDAŞ Müşteri Hizmetleri hattına gelen çağrılar, bugün elektronik ortamda hem ses kaydı, hem de çağrı kayıt programında yazılı olarak web ulaşım imkanıyla saklanıyor, geriye dönük incelenebiliyor ve raporlamaları yapılabiliyor. Ayrıca, planlı bakımlar ve büyük arızalar tarih, saat ve etki bölgeleri bilgisi ile günlük olarak bildiriliyor. Böylece SEDAŞ müşterileri, bölgelerindeki planlı bakım ve büyük arızalarla ilgili hangi tarihte ve bölgede, kaç saat elektrik kesintisi olacağını müşteri temsilcisine bağlanmadan, kısa zamanda öğrenmektedirler. Şu an için planlı bakım anonsları karşılanan tüm çağrıların yaklaşık yüzde 11'ini oluşturmaktadır'' diye konuştu.
24 Aralık 2010 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA