19 Haziran 2018

SESOB heyeti döndü


SESOB heyeti döndü

SESOB Başkanı Hasan Alişan ile yönetim, denetleme ve disiplin kurulu üyelerinin de aralarında bulunduğu 20 kişilik heyet Diyarbakır'a gerçekleştirdikleri ziyaret turundan döndü.

Destek ziyareti
Sakarya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (SESOB) heyeti Diyarbakır'da başta valilik olmak üzere Diyarbakır Ticaret Borsası ve Esnaf Sanatkarları Odaları Birliği'ni ziyaret ettiler. Atatürk Havalimanı'ndan hareket eden heyet hava muhalefeti nedeniyle önce Malatya'ya ardından Batman'a iniş yaptı. Batman'dan karayolu ile Diyarbakır'a giden heyet, Diyarbakır'da birlik yöneticileri tarafından çiçeklerle karşılandı. Heyet daha sonra, ticaret borsası ve ticaret odası başkanları ile yemekte bir araya geldi. Yemekte çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

'Sakarya yanınızda'
Heyet daha sonda Diyarbakır Valisi Hüseyin Mutlu'yu makamında ziyaret etti. Ziyaret esnasında SESOB Başkanı Hasan Alişan, 3 Ocak'ta yaşanan terör olayları dolayısıyla Vali Mutlu'nun şahsında Diyarbakırlılara taziyede bulundu. Acıların paylaşıldıkça azalacağı, sevinçlerin paylaşıldıkça büyüyeceğini dile getiren Alişan, şunları söyledi: 'kardeşliğin, dostluğun ve birlikteliğin örneğini göstermek maksadıyla buraya gelinmiştir. Geçtiğimiz günlerde ilimizdeki terör olayından dolayı taziyelerimizi bildirmek ve sivil toplum örgütlerini vi meslek kuruluşlarını da içine aldığınız 2008 yılı imaj projesi kapsamında, projenize kardeş birlik olarak destek vermeye gelmiş bulunuyoruz. Birlik üyelerimizin de yer aldığı heyet ile birlikte 2008 yılını turizm yılı ilan etmeniz dolayısı ile mevsimin uygun olmamasına rağmen ilinizi ziyaret etmek istedik. Birliğimize bağlı 73 meslek odası ve 54 bin kayıtlı üyemiz var. Sakaryalılar olarak yapacağınız çalışmalara gerekli olan desteği vermeye hazırız.'

'Okkan'ı unutmadık'
Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Alican Ebedioğlu da, valilik ziyaretinde yaptığı konuşmada, 'Sakarya da bizler için önemli bir il. Daha önce ilimizde emniyet müdürlüğü yapan Gaffar Okkan'ın halkımızın ve esnafımızın arasında yeri ve önemi çok önemlidir. Bunun içinde Sakarya heyetinin bizleri ziyaret etmesi ayrı bir önem arz ediyor. İlk defa ilimizi böyle bir kalabalık heyet ziyaret ediyor. Bu ziyaretin, Diyarbakır'ın ne kadar güvenli bir il olduğunu ve toplumsal barış için kardeşliğimiz için birlik beraberlik için ülkemize ciddi bir mesaj olacağına inanıyorum. Kardeş kuruluşumuz SESOB Başkanı Hasan Alişan ve heyetine teşekkür ediyorum.' şeklinde konuştu.

Yatırımcılara destek
Vali Hüseyin Mutlu'da, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Diyarbakır'ın artık yeni bir imaj ve yeni bir imar ile gündeme geleceğini söyledi. Valu Mutlu, 'Sizler gibi sivil toplum kuruluşlarına her zaman ihtiyacımız var. İlimizde yatırım yapacak olan iş adamlarımıza ve kuruluşlara her zaman destek vermeye hazırız.' dedi. Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği'ni ziyaret eden SESOB heyeti, şehrin ticari alanları ile tarihi yerleri gezerek Diyarbakır'dan ayrıldı.
1 Şubat 2008 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA