21 Mayıs 2018

Kudüs Günü'nde Filistin'e destek, NATO'ya protesto!


Sakarya Adalet Girişimi tarafından 'Kudüs Günü' nedeniyle düzenlenen etkinlikte NATO'nun füze kalkanı projesi kapsamında Türkiye'ye füze yerleştirme konusunda ABD ile yapılan anlaşma protesto edildi

Kudüs Günü
Sakarya Adalet Girişimi, Dünya Kudüs Günü dolayısıyla Bulvarda önceki gece etkinlik düzenledi. 'Kudüs yalnız değildir, yetim değildir. Kudüs Siyonist senaryolarla teslim alınacak ve zilleti kabul edecek kadar sahipsiz değildir.' mesajı verilen etkinlikte, SAGİR bileşenlerinden Diriliş Saati Dergisi tarafından düzenlenen etkinlikte basın açıklamasını Berat Gürler okudu. Güler 'Bugün Siyonistler üç kutsal mescidimizden biri ve ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa'yı yıkmak ve Müslümanları başta Kudüs olmak üzere tüm Ortadoğu coğrafyasından çıkarmak, etkisini silmek için her türlü hile ve zorbalığı uygulamaya devam ediyor. Ve Kudüs ekseninde kenetlenmiş direniş, her türlü komplolara karşı tüm azim ve kararlılığı ile devam ediyor. Direnişin kalbi olan Filistin direnişi İslam ümmetinin onurunu ayakta tutmaya devam ediyor. Bugün burada Kudüs eksenli direniş hattına olan bağlılık ahdimizi yinelemek üzere toplandık.' dedi.
NATO füzelerine hayır!
Gecede okunan basın açıklamasında Hükümet'in Füze Kalkanı Projesi'ne verdiği onay eleştirilerek Türkiye'ye patriot füzelerinin yerleştirilecek olmasına karşı çıkıldı. Konuyla ilgili açıklamasını sürdüren Gürler, 'İş başında olan hükümetin geçen yıl sonunda yapılan Lizbon zirvesinde onay verdiği füze kalkanı projesinde Washington ile sessiz-sedasız nihai mutabakat sağlaması utancımızı ve şaşkınlığımızı artırmaktadır. Resmen Siyonist İsrail'in yaveri Büyük Şeytan amerika'nın Patriot füzeleri Türkiye'de konuşlandırılacak. Her ne kadar hükümet tepki almamak için olayı çarptırsa da, barış naraları atsa da, bu füzelerin zamanı geldiğinde Kudüs'ün özgürlüğüne giden yoldaki direniş hattına karşı kullanılmak üzere konuşlandırıldığını kesin olarak biliyoruz.' açıklamasında bulundu.
Helva dağıtıldı
Açıklama şöyle devam etti: 'Müslüman halkın seçtiği vekiller, böyle bir şeye nasıl kalkışabilirler? Varlığını işgal ve savaş üzerine kurmuş bir devletten nasıl oluyor da barış umuyorlar? Bu, barış elçisi gibi görünüp, Amerika ve İsrail sevgisini kazanmaktan başka bir şey değildir.' Açıklamada ayrıca Suriye ve diğer ülkelerdeki halk ayaklanmalarını batılı güçlerin manipüle etme çabalarına karşı basiretli davranma çağrısı yapıldı. Yoğun bir ilginin olduğu basın açıklamasının ardından Filistin'in ve ümmetin özgürlüğü için dua edildi. Duadan sonra ise Filistin şehitleri anısına helva dağıtılırken, çocuklara üzerlerinde 'Özgür Kudüs, İsrailsiz Bir Dünya!' yazılı balonlar hediye edildi. Meydanda ayrıca Filistin konulu bir sinevizyon gösterisi yapıldı.
28 Ağustos 2011 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA