23 Nisan 2018

Festivaline destek veren bakanlığı protesto ettiler


Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Sakarya Teşkilatı üyesi bir grup, İstanbul'da düzenlenen bira festivaline destek veren Kültür ve Turizm Bakanlığı'nı şerbet içerek protesto etti.

Bakanlığa tepki gösterdiler
Antalya'nın ardından İstanbul'da da düzenlenen ve sınırsız içkinin teşvik edildiği Almanların geleneksel Oktober-Fest'e (Ekim Festivali) 'destek yazısı' gönderen Kültür ve Turizm Bakanlığı'na tepkiler sürüyor. Adapazarı'nda bir grup MTTB üyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaparak bakanlığa tepki gösterdi. Grup adına açıklama yapan MTTB Sakarya Şube Başkanı Ahmet İlker Pekgöz, içki tüketimine yönelik olan festivale sponsor olan Kültür Bakanlığı'nın tavrını hayretle karşıladıklarını söyledi.
'Devlet desteği yapılıyor'
Toplumun ve gençliğin ahlak ve sağlığını bozan alkol tüketiminin devlet eliyle desteklendiğini ileri süren Pekgöz, 'Ülke gençliğinin alkol tüketim yaşı düştü. Özellikle üniversite gençleri arasında bu oran giderek arttı. 2010 yılında yapılan üniversite gençliği profili araştırmasında alkol tüketimi 2010 yılı itibariyle yüzde 49'lara ulaşmış. Üniversite gençleri arasındaki alkol tüketim oranı bu tarz festivalle devlet eliyle artırılmaktadır. Kültür ve Turizm Bakanlığı, alkol tüketimi yapılan bir festivali hangi gençlik programı çerçevesinde desteklenmektedir? Kültür Bakanlığı'nca desteklenmeyeceğini bile bile bir önerimiz olacak. Mademki Almanya'nın Bevyera eyaletinin ulusal içeceği konusunda bu kadar hassas davranıyor. Önümüzdeki yıllarda organize edilecek 'Şerbet Fest' adlı bir festival, ister sponsor, ister sadece bir destekçi olarak desteklesinler.'' diye konuştu. Açıklamanın ardından gruptakiler, yanlarında getirdikleri şerbeti içerek Osmanlı şerbetine destek verilmesini istedi.
11 Ekim 2011 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA