26 Nisan 2018

Okul öncesi eğitime, veliler destek vermeli


Okul öncesi eğitime, veliler destek vermeli

2007-2008 eğitim yılı dün Akyazı ilçesinde düzenlenen tören ile açıldı. Bu sene birinci sınıfa başlayan miniklerin rahat tavırları gözlerden kaçmadı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Papatya, okul öncesi eğitime velilerin destek vermesi gerektiğini ifade etti.

2007-2008 öğretim yılı dün başladı. Geçtiğimiz öğretim yılında ilk defa uygulanan okul öncesi eğitim ve 1. sınıfa yeni başlayan öğrencilerin okula uyum sağlaması için bir hafta önce okula başlatılmasının olumlu sonuç vermesi üzerine, bu yıl Bakanlıkça uygulamaya devam edilmesi kararı üzerine 2007-2008 öğretim yılı okul öncesi öğrencileri ile birinci sınıfa ilk defa kaydolan öğrencilerle başladı.
MİLLİ Eğitim Bakanlığı okulların açıldığı bu haftayı Okul Öncesi Eğitim Haftası olarak kutlanmasını kararlaştırdı. Bu nedenle Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, haftanın açılışı dolayısı ile Akyazı'da, halkın da katıldığı bir tören düzenledi. Törende konuşan Akyazı İlçe Milli Eğitim müdürü Mesut Papatya okul öncesi eğitimin öneminin artık herkes tarafından anlaşıldığını ve ülkemizde büyük kabul gördüğünü belirterek, herkesin çocuklarını okul öncesi eğitime göndererek destek vermelerini istedi.
VELİLERİ ile birlikte okulları dolduran ve ilk defa okula başlayan öğrenciler ve velilerinin oldukça heyecanlı oldukları gözlerden kaçmadı. Sınıflara anne babaları ile başlayan öğrenciler ilk defa öğretmenleri ile tanıştılar. Sonra sınıflarına girerek sıralara oturdular. Öğretmenleri ile birlikte okulun bölümlerini tanıyan öğrenciler sanki okullarını önceden tanıyor gibi rahattılar.
MİLLİ Eğitim yetkililerinin öğrencilerde görülen bu rahatlığın öğrencilerin hemen hemen tamamının geçen yıl okul öncesi eğitim görmüş olmalarına bağlı olduğunu söylediler. Akyazı İlçe Merkezinde yeni bir okul yapılıp hizmete açılmasına rağmen, bazı okullarda 1. sınıfların daha şimdiden 50 öğrenciye ulaşması gözlerden kaçmadı. Okul öncesi sınıfları ile birinci sınıflar bir hafta süre ile okullarına ve öğretmenlerine alışma devresini tamamlayacak okulun diğer sınıflarında ise eğitime 17 Eylül 2007 Pazartesi günü başlanacak.
11 Eylül 2007 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA