18 Temmuz 2018

BİNA YAPACAK YER KALMADI


Müteahhitler Birliği'nden kat sınırlamasına tepki:

Kahvaltı
Müteahhitler Birliği Başkanı Kadir Savaş, Başkan Yardımcısı Ahmet Bayrak, Süleyman Baş ve yönetim kurulu üyeleri, dün Murat Baklava'da düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Toplantı ile ilgili bilgi veren birlik başkanı Savaş, yönetim kurulu olarak her iki ayda bir üyeleri ile bir araya gelme kararı aldıklarını, bu toplantının ise alınan kararın ilk uygulaması olduğunu ifade etti. 51 birlik üyesinin katıldığı toplantıda, müteahhitlerin ilimizde yaşadığı sorunlar hakkında bilgi alış verişinde bulunuldu.
Genel Kurul
17 Mart'ta yapılacak olan genel kurulun da duyurusunu yaptıklarını ifade eden, Müteahhitler Birliği Başkanı Kadir Savaş, tekrar aday olduğunu belirterek genel kurul ile ilgili olarak ta üyelerinin görüşlerini aldı. Türkiye genelinde tüm müteahhit birliği federasyonlarının bir araya gelme kararı aldığını da açıklayan Savaş, 'Ülkemizde şuan Anadolu Müteahhitler Birliği Federasyonu, Ege Müteahhitler Birliği Federasyonu ve Ankara Tüm Müteahhitler Birliği Federasyonu bulunuyor. Bu üç federasyon birleşerek, konfederasyon kurma kararı aldı' dedi.
Konfederasyon
Bu karar doğrultusunda kendilerine Ankara Tüm Müteahhitler Birliği Federasyonundan üye olma çağrısı geldiğini belirten Kadir Savaş, 'Bu federasyonda üye olmayı düşünüyoruz. Bunun için başkan haricinde, iki delege tespit edeceğiz. Böylelikle müteahhitler olarak, daha fazla söz hakkına sahip olacağız' dedi. Kadir Savaş, toplantıda yaptığı konuşmada, ilimizdeki inşaat faaliyetleri hakkında da değerlendirmede bulundu. Savaş, ilimizde en büyük sorunun kat sınırlaması olduğunu vurguladı.
Kat sınırı
Kat sınırlamasının, ilimizde ki tarım arazilerine zarar verdiğini ve azalmasına neden olduğunu ifade eden Kadir Savaş, 'Kat sınırlaması, bizler için sıkıntı. Tarım arazileri bu nedenden ötürü her geçen gün azalmakta. En baştan söylediğimiz gibi en azından makul bir kat artırımına gidilmeli. Gelişmeye en açık ilçemiz olan Serdivanda bile bina yapacak alan yok denecek kadar az. Müteahhitler olarak yeni yerleşim bölgesi üzerinde bir çalışma yapıyoruz. Ancak kat sınırı konusunda herkesin ortak hareket etmesi gerekiyor' diyerek açıklamasına son verdi.
19 Şubat 2012 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

ERSİN TARANOĞLU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLUR MU?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA