19 Haziran 2018

HEM'de muhteşem defile


Adapazarı Halk Eğitim Merkezi (HEM) Giyim ve el sanatları bölümü tarafından, Arya Düğün Salonunda muhteşem bir defile gerçekleştirildi.

Öğretmenlerden
Adapazarı HEM Giyim öğretmenleri Neriman Dindar, Selma Kayahan, Fatma Selin Ur, Dilşat Özkalp, Elif Amasya, Süleyha Baba, Mine Kurt, El sanatları Öğretmenleri Sevgi Yıldız Demir, Zahide Aydın, Filiz Doğangülüç, Güner Bal'ın katkılarıyla hazırlanan kıyafetler koreograflığını Nurgül Tezcan Kardaş yaptı. Defileye Adapazarı Kaymakamı Akın Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hamdi Ünal, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Vedat Tezbiten ve Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim Şube Müdürü Fuat Bilgin katıldı.

HEM'in amacı
Defilenin açılış konuşmasını Adapazarı Halk Eğitimi Müdürü Yalçın Cincorop yaptı. Cincorop, 'Halk Eğitim; örgün eğitimin içinde veya dışında kalmış, her yaş gurubundaki fertlerin, günün gelişen teknolojik, toplumsal, sosyal ve kültürel şartlara uyumlarını, değişik meslek sahibi olmalarını sağlayan, planlı, programlı eğitim faaliyetleridir. Eğitirken üretim yapan, üretim yaparken iş gücünü ekonomik katkı olarak aile bütçesine aktaran, meslek sahibi kişiler yetiştirmek ve bunları toplumun değişik üretim ve hizmet sektörlerinde değerlendirmek halk eğitimin en başta gelen amaçları arasındadır' dedi.

Eğitimin önemi
Adapazarı Kaymakamı Akın Yılmaz ise konuşmasında, eğitimin her yaşta yapılabileceğini bu çalışmaların gösterdiğini belirterek, eğitimini çeşitli nedenlerle tamamlayamamış vatandaşların açık öğretim ve yaygın eğitim yoluyla eğitimlerini tamamlamaları gerektiğini belirtti. Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli kapanış konuşmasında hanımlarımıza fırsat verildiği takdirde neler yapabileceklerinin en büyük kanıtını defile sayesinde gördüklerini belirterek, defilenin hazırlanması sırasında emeği geçen halk eğitimi merkezi müdürü, öğretmenleri ve çalışanlarına teşekkür etti.
30 Nisan 2012 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA