18 Haziran 2018

İşçi bayramını kutladı


KESK, DİSK'e bağlı Emekli Sen, CHP, ÖDP ve HDK'nın oluşturduğu 1 Mayıs Tertip Komitesi tarafından düzenlenen mitinge yüzlerce insan katıldı. Emniyet güçleri yürüyüş ve mitingde adeta kuş uçurtmadı.

Vali Büyük'te katıldı
Miting öncesi Sakarya Caddesi üzerinde bulunan Salko Camii önünde toplanan grup, sloganlar eşliğinde Kent Meydanı'na kadar yürüdü. Yürüyüşe, CHP Milletvekilli Engin Özkoç da katıldı. Kent Meydanı'ndaki mitinge EMEP, BDP, Gençlik Muhalefeti'ne bağlı gruplar da katıldı. CHP İl Başkanı Ecevit Keleş ve CHP'lilerin de hazır bulunduğu mitinge Vali Mustafa Büyük ve İl Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş da kısa bir süre katıldı. Vali Mustafa Büyük, miting alanındaki insanlara gül dağıttı. Büyük, 'Bugün emek ve dayanışma günü.' dedi.

'Kazanılmış haklara saldırılıyor'
Miting, 1 Mayıs Tertip Komitesi üyelerinin yaptığı konuşmalarla devam etti. KESK Dönem Sözcüsü Kazım Bibinoğlu yaptığı konuşmada, 'İçinde bulunduğumuz sosyal ve siyasal koşullara baktığımızda, birliğe ve dayanışmaya her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçiyoruz. Çünkü karşımızda, kazanılmış haklarımıza saldırılarda tam bir iş birliği yapan sermaye güçleri ve onlardan aldığı cesaretle her geçen gün pervasızlaşan AKP iktidarı var' dedi. 'Bizler milliyetçi, ırkçı, dindar ve kindar nesillerin yetiştirildiği bir ülke değil, bilimin, emeğin, barışın, kardeşliğin egemen olduğu bir ülke istiyoruz' şeklinde konuşan Bibinoğlu, 'Demokratik bir ülke ve insanca bir yaşam mücadelesi verenler, halkları birbirine düşürmeyi planlayan ırkçı-şoven güçlerin oyununu bozacaktır.' diye konuştu.

Emniyet geniş önlem aldı
Bibinoğu'nun ardından konuşan CHP Milletvekili Engin Özkoç, 'İşçilerimiz, onurlu bir yaşam için alın terlerinin karşılığını istiyorlar. İşçilerimiz, insanca bir yaşam istiyorlar. Tek yumruk olun ve ayrışmayın. Unutmayın Türkiye zulme boyun eğmeyecektir. Karanlığa boyun eğmeyecektir. Başı dik, onurlu bir ülke olarak yaşayacaktır.' biçiminde konuştu. Özkoç ve Bibinoğlu'ndan sonra tertip komitesinin diğer üyeleri de birer konuşma yaptı. Miting alanında ilginç pankartlar dikkat çekerken, emniyet güçleri yürüyüş esnasında ve mitingde geniş güvenlik önlemleri aldı. Herhangi bir olayın yaşanmadığı mitingde, katılımcılar halay çekerek ve şarkılar söyleyerek 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı kutladı. Taner İLTAŞ
2 Mayıs 2012 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA