22 Mayıs 2018

'Hakem Kurulu'na memurlardan çağrı


KESK Eğitim-Sen Şubesi, AKM önünde yaptığı basın açıklamasında kamu görevlilerine verilecek ücret zammı ile ilgili son sözü söyleyecek olan hakem kuruluna çağrıda bulundu.

AKM önünde eylem
Basın açıklamasına, Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Erol Afşar ve bazı üyeler de katıldı. KESK Eğitim-Sen Şube Başkanı Kazım Bibinoğlu'nun okuduğu basın açıklamasında, '23 Mayıs greviyle, 1,5 Milyon kamu emekçisi hem grev hakkımızın olmadığını iddia edenlere hem de grevsiz toplu sözleşme düzenlemesini içeren 4688 sayılı yasayı mahkum ederek son sözü söylemiştir.' denildi. 'Grevsiz toplu sözleşme, toplu sözleşmesiz sendika olmaz' ifadesini kullanan Bibinoğlu, 'AKP Hükümeti'ni kamu görevlileri hakem kurulu ile devam edecek süreci baskılamaya dönük girişimlerine son vermesi konusunda uyarıyoruz.' dedi.
Kamu görevlileri hakem kuruluna bir çağrıda bulunduğunu söyleyen Bibinoğlu, 'Kamu emekçilerinin taleplerinden ve ülke gerçekliklerinden kopuk olarak yapacağınız her değerlendirme zaten tartışmalı olan bağımsızlığınızı daha da sorgulanır hale getirecektir. Ülkenin tüm kamu emekçileri ve emeklileri sizden hükümetin noterliğini yapmanızı değil, kamu emekçilerinin 23 Mayıs'ta bir kez daha ortaya koyduğu iradesini temel almanızı bekliyor.' şeklinde konuştu. Eyleme Türk Eğitim Şubesi yöneticileri de destek verdi.
29 Mayıs 2012 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA