26 Nisan 2018

Sesinizi buradan herkese duyurun


Sevgili okurlar, ikinci sayfamızda sizlere yeni bir köşe açtık. Bu köşede sizden gelen sikayet ve sorunlar yer alıyor...

Yazı İşleri Müdürümüz Uğur Kaya'nın yönetimindeki 'Söz Hakkı' köşesinde herkese söz hakkı veriyoruz. Mahallenizde, sokağınızda, beldenizde, ilçenizde yaşadığınız bir sorunu yazın, yetkililere ulaştıralım. Yazılarınıza çektiğiniz fotoğrafları ekleyebilirsiniz. Sorununuza sahip çıkın, çözüme kavuşsun. Kısaca şöyle diyoruz; çekin, yazın, gönderin yayınlayalım.

SÖZ HAKKI

Taşları fırlayan kavşakta
onarım çalışması başladı


Büyükşehir Belediyesi'nin kısa bir süre önce Bosna, Sakarbaba ve Adnan Menderes Caddelerini birleştiren 1. Tünel Geçişli Kavşak üzerinde yaptığı döner kavşağın etrafında bulunan taşlar yerenden fırlamaya başlamıştı. Duyarlı bir okurumuzun durumu fotoğraflayıp gazetemize gelerek durumu anlatması üzerine bizde bu köşeden ilgililere durumu aktardık. Maazallah her gün yüzlerce aracın geçtiği kavşakta yerinden fırlayan parke taşları birilerine zarar verebilirdi. Söz Hakkı'nda yer alan haber üzerine Büyükşehir Belediyesi duruma müdahale ederek kavşak etrafında yağmur nedeniyle zemini bozulan ve yerinden fırlayan parke taşlarını komple sökerek yeniden döşenmesi için çalışma başlattı. Yaşanan durum karşısında anında harekete geçerek çalışma başlatan Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ediyoruz.

Ağaç katliamını durdurun!

Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir merkezinde düzenleme çalışmaları yapılıyor. Karaağaç Bulvarı'nda başlayarak Yeni Camii'ye kadar uzanan alanda 'Şehir nefes alacak' sloganıyla yapılan düzenleme çalışmalarında Karaağaç Bulvarı'nda kaldırımlarda bulunan ağaçlar kesildi. Bölge esnafı düzenleme çalışmalarından memnun ancak ağaçların kesilmesine tepkili. Bu tepkiler ortadayken bu kez de aynı durum Orhangazi Caddesi'nde (TEK yokuşu) yaşandı. Büyükşehir Belediyesi'ne ait ekipler yaya kaldırımında bulunan 30'a yakın ağacı kökünden kesti. Orta refüjde de bazı ağaçlar kesildi. Benzen durumlar Orta Garaj ve Donatım'da ki yeni ilçe garajı düzenlemelerinde de yaşandı. Birçok okurumuzdan bu konuyla ilgili şikayet geldiğini hatırlatarak Büyükşehir Belediyesi'ni yeşile ve ağaca duyarlı olması konusunda uyarıyoruz. Düzenleme çalışmalarında hiç düşünmeden yıllardır yerinde duran ağaçların kesilmesi çok doğru bir yaklaşım mı? Ağaçların kesilmesiyle mi şehir nefes alacak? Bu ağaçlar yeni düzenlemelerde engel görülüyorsa bildiğimiz kadı ile Büyükşehir Belediyesi'nin elinde ağaç sökme makinesi var. Ağaçlar kökünden kesileceğine hiç olmazsa bulunduğu yerden zarar vermeden sökülerek başka bir yere dikilsin.

Durak mı,
çöplük mü?


Toplu taşıma araçları için özellikle şehir merkezinde indi bindiden trafiğin aksamaması için belirlenen birçok durak alanı maalesef verimli kullanılamıyor. Durak tabelasının yanında birde durak alanını yolu boyayarak belirleyen Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler ellerinden geleni yapıyor ancak anlaşılan o ki Büyükşehir zabıtası bu duraklara sahip çıkmıyor. Nedeni ise fotoğrafta belli! Durağa park etmiş araçlar ve durağın çöplük gibi kullanılması sadece bu fotoğrafın çekildiği yere has bir durum değil. Şehir merkezinde birçok durak alanı bu şekilde işgal altında amacının dışında kullanılıyor. Ana caddeler Büyükşehir'in kontrolü altında olduğu için Büyükşehir Zabıta Dairesi Başkanlığı'nın bu konuda gerekli çalışmaları yapmasını bekliyoruz. Sıkı bir denetimle durakların gerçek anlamda kullanılması sağlana bilir.

Adapazarı Belediyesi: Öldürmüyoruz

Dün Yenigün Mahallesi'nde Remziye Kaplan'a ait kangal cinsi köpeğin gece yarısı bahçede zehirlenerek öldürüldüğünü yazmıştık. Kaplan, köpeğini Adapazarı Belediyesi'ne bağlı ekiplerin öldürdüğünü iddia etmişti. Bunun üzerine Adapazarı Belediyesi'nden bir açıklama geldi. Herkese söz hakkı diyerek açıklamayı aynen yayınlıyoruz: 'Bu sayfada yayınlanan 'Bahçedeki köpeği de zehirleyip öldürdüler' ana başlıklı haber, tamamen gerçeği yansıtmamaktadır. Bu haber hazırlanırken Adapazarı Belediye Başkanlığı'na yapılan işlemde belediyenin faaliyetinin olup olmadı araştırılmış olsa idi gerçeğin Adapazarı Belediyesi ile ilgili olmadığı kolaylıkla anlaşılırdı. Zira Belediyemize ait rehabilitasyon ekibimiz 08.30 ile 17.30 saatleri arasında mesai yapmaktadır. Olay saati olan 24.30 da görevli çalışanımız yoktur. Kaldı ki, rehabilitasyon faaliyeti olarak, kafes ve fileler ile başıboş sokak hayvanlarının toplanması ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin Hayvan Barınağına teslimi işlemi yapılmaktadır. Bunun dışında sokak hayvanlarına müdahalemiz yoktur. Özel mülkiyet içerisinde olan sahipli hayvanlara ise, müdahalemiz söz konusu olamaz.'
8 Haziran 2012 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA