20 Haziran 2018

Trafiğe kapalı sokaklar otopark gibi kullanılıyor


Cumhuriyet Mahallesi'nde Şal Sokak'tan Çark Caddesi'ne çıkan Gökalp, Papatya ve Menekşe sokaklarda Büyükşehir Belediyesi güzel bir düzenleme yaptı. Bu sokakların eski bakımsız görüntüsü ortadan kalkarak, zemini parka ile döşendi.

Cumhuriyet Mahallesi'nde Şal Sokak'tan Çark Caddesi'ne çıkan Gökalp, Papatya ve Menekşe sokaklarda Büyükşehir Belediyesi güzel bir düzenleme yaptı. Bu sokakların eski bakımsız görüntüsü ortadan kalkarak, zemini parka ile döşendi. Saat 10.00 ile 21.00 arası araç trafiğine kapalı olan bu sokakların otoparka dönen hali ise tepki topluyor. Onca düzenleme yapılmış güzel bir hale getirilmiş bu sokaklar yaya olarak vatandaşın kullanımı için dizayn edildi, düzenlendi.
Ancak görünen o ki buralar otopark olarak kullanılmaya başlamış. Bölge sakinleri defalarca Adapazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nü ve Büyükşehir Zabıta'nı aramış ancak ilgilenen olmamış. Bu sokakların girişinde araçların girişini engellemek için kilitli direkler var ancak zabıta bu direkleri kilitlemiyor. Hal böyle olunca sokakları bos gören sürücüler beleş yer bulmanın hazzı ile araçlarını buralara park ediyor. İşin diğer bir tarafı Şal Sokak'ta Parkomat uygulaması var.
Yani Şal Sokak boylu boyunca park alanı olmasına rağmen para vermek için birçok kişi şikayetlere konu olan bu sokaklara araç park ediyor. Bir diğer taraftan bu kadar aracın girip çıktığı sokakların parkeyle kaplanan zeminleri de bu işten nasibini alarak çukurlaşıyor. İlla sokak sakinleri ile oralara park eden sürücülerin bir birine girmesi mi gerekiyor? Madem buralar araç trafiğine kapalı olarak tasarlanmış o zaman Adapazarı Belediyesi Zabıtası bu sokaklara sahip çıksın.

Yaya kaldırımı
park yeri olmuş
Serdivan Altınova Cumhuriyet Mahallesi'nden bir okurumuz yaya kaldırımlarının nasıl işgal altında olduğunu fotoğraflayarak bana ulaştırmış. Cumhuriyet Caddesi'nde yayalara ait kaldırıma araçlar sürekli park ediyormuş. İşin ilginci ikinci el araç alım satımı yapan biride kaldırımı oto galeri gibi kullanıyormuş. Fotoğrafa bakınca bu alanın küçük bir alan olduğu belli olsa da, yayaların buradan geçemeyerek yoldan yürümek zorunda kaldığı görülüyor. Yaşanan bu durum hiç hoş değil. Sonuçta kaldırım yayalar içindir ve yayaların bu kaldırımda özgürce yürümesi gerekir. Otoparkı olan bir apartmanın önünün bu şekilde park yeri olarak kullanılması engellenmeli...

Karaman'da park alanları
harap ve bitap bir halde
Karaman'da Mahallesi'nde oturan okurlarımızdan yine bir şikayet geldi. Mahallenin muhtelif yerlerinde park ve bahçe alanları bulunduğu ve bu alanlardaki çardak ile oturma grupların tahrip olduğu ifade edildi. Yıllardır bakımı yapılmayan çardak ve oturma grupları artık oturulamayacak hale gelmiş. Yaşana bu durum karşısında bölge sakinleri Adapazarı Belediyesi'ne ve mahalle muhtarlığına şikayetlerini bildirmiş ancak ne gelip bakan olmuş nede bir onarım yapan.
Karaman'da zaten sosyal donatı eksikliği var. Bu alanlarda insanlar çayını demler özelikle böyle yaz aylarında akşamüzerleri oturur muhabbet ederler. O bölgedeki vatandaşlar eline tahta, çivi ve çekiç alıp bu çardak ve oturma gruplarını kendileri mi tamir etsinler? Birde uzayan çimlerle ilgili problem hale sürüyormuş. Çimler belediye ekipleri tarafından zaman zaman biçiliyormuş ama bu çalışmanın yetersiz olduğu ifade ediliyor. Umarım Karamanlılar'ın bana aktardığı bu sorunlarla ilgili belediye gereğini yapar.
28 Ağustos 2012 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA