21 Haziran 2018

Traktör fabrikası hafriyatı başladı


Türkiye traktör piyasasının yüzde 50'sini elinde tutan New Holland ve Case Türk Traktör A.Ş., Erenler Bekirpaşa Mahallesi sınırları içerisinde 220 dönümlük araziyi satın alarak, kurmayı düşündüğü traktör fabrikasının hafriyat çalışmalarına başladı.

Bin 700 kişilik istihdam
Türkiye traktör piyasasının yüzde 50'sini elinde tutan New Holland ve Case Türk Traktör A.Ş., Erenler Bekirpaşa Mahallesi sınırları içerisinde 220 dönümlük araziyi satın alarak, kurmayı düşündüğü traktör fabrikasının hafriyat çalışmalarına başladı. 2013 yılı sonuna kadar üretime geçilmesi beklenen fabrikada bin 700 gencin iş sahibi olacağı belirtiliyor. Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, New Holland ve Case Türk Traktör A.Ş.'nin Erenler'de yapmış olduğu 100 milyon lira civarlarındaki bu yatırımın Erenler'e getirilmesi noktasında çok yoğun bir çaba gösterdiklerini söyledi. Öztürk, sanayici ile geliştirilen sosyal diyalogları sonucunda, Erenler'de istihdamın artırılmasında önemli derecede mesafeler kat ettiklerini belirterek, 'Böylesine dev bir yatırımı Erenler'e getirebilmiş olmaktan dolayı memnunuz.' dedi.

'Yatırımcıya destek veririz'
Başkan Öztürk, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: 'Bu yatırım sadece Erenler ilçesi veya Sakarya için değil, Türkiye için de önemli ve değerli bir yatırımdır. İlçemizde olması ayrıca memnuniyet vericidir çünkü böylesine dev bir yatırım 1700 kişi için yeni iş imkânı demek olduğu kadar aynı zamanda ilçemizin sosyo – ekonomik anlamda da gelişmesi demektir. Bu tip yatırımlar ile sadece Erenler değil, Sakarya da cazip bir yatırım merkezi haline gelecektir. Erenler olarak bu anlamda öncü olmaktan ayrıca mutluluk duyuyorum. Yatırım yapmak isteyen herkese desteklerimiz devam edecektir.' dedi.
30 Ağustos 2012 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA