20 Mayıs 2018

Matbaacılar sorunları ilimizde masaya yatırdı


Türkiye Matbaacılar Federasyonu'nun 4. Başkanlar Konseyi toplantısı Sakarya'da düzenlendi. Konsey toplantısı bugün yapılacak geziler ile son bulacak.

Konsey toplantısı
2010 yılında kurulan Türkiye Matbaacılar Federasyonu 4. Başkanlar Konseyi Sakarya'da toplandı. Düzenlenen toplantıya, federasyona üye 29 dernekten 60'a yakın yönetici katıldı. SAMATDER ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda ilk olarak il dışından gelen misafirlere Ormanpark'ta bir kahvaltı verildi. Açık büfe tarzında gerçekleşen kahvaltıda Türkiye'nin 4 bir yanından gelen matbaacılar meslektaşları ile hasret giderdi. Kahvaltı ardından kalacakları otele geçen davetliler, bir süre otelde dinlendiler.
Orhangazi KM'de
Konsey toplantısının ikinci bölümü ise Orhangazi Kültür Merkezinde gerçekleşti. CHP Milletvekili Engin Özkoç, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fevzi Kılıç Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, MHP Adapazarı İlçe Teşkilatı Başkanı Hasan Pınarcı, Matbaacılar Federasyonu Başkanı Hüseyin Gürbüz, İstanbul, İzmir, Urfa, Denizli gibi Türkiye'nin 4 bir yanından gelen Matbaacılar Derneği üyeleri katıldı. Toplantıda ilk konuşmayı Sakarya Matbaacılar Derneği Başkanı Kadir Çolak yaptı.
Sorunlar tartışıldı
Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan Çolak, sektörün zor ve sıkıntılı günler geçirdiğini söyledi. Çolak şöyle devam etti, 'Türkiye'deki matbaacılık sektöründe kullanılan ürünlerin çoğu yurt dışından ithal edilmekte. Bu sıkıntıların çözümü için Federasyona üye olduk. İnşallah sorunlarımızı hep birlikte çözeceğiz.' SAMATDER Başkanı Kadir Çolak'ın konuşmasının ardından CHP Milletvekili Engin Özkoç konuştu. Engin Özkoç ' Tek sorunumuz kendi sorunumuza sahip çıkamamak. İlimizde matbaacılar sitesi açılması söz konusu, fakat bu konuda bile bazı matbaacılar olumsuz tepki gösteriyor' dedi.
Vekil Özkoç
Özkoç, ilimizdeki matbaacıların toplantıya katılımının az olması nedeni ile üzüntü duyduğunu ifade ederek, ' Urfa'dan, Antalya'dan, Trabzon'dan gelen var fakat 75 üyesi bulunan Sakarya'dan sadece 10 kişi katılıyor. Böyle bir oluşuma nasıl destek verelim' diye konuştu. Özkoç 'Bizim için AKP, CHP, MHP yok. Bizim için Sakarya var.' diyerek sözlerini noktaladı. Milletvekili Özkoç'tan sonra konuşan Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli 'Her geçen sene teknoloji gelişiyor. Bizde bu gelişime ayak uydurabilirsek ayakta kalırız. Avrupa'da bir insan 60-70 sivil toplum örgütüne üye. Biz 1 tanesine üye olmaya korkuyoruz. Biz her zaman yanındayız.' dedi.
İkinci gün programı
Toplantı'da geçen sene düzenlenen İzmir Fuarı, 2013 TÜAB fuarı, Türkiye genelinde anlaşmalı matbaa projesi, meslek liselerinde matbaacılık sektörüne eleman yetiştirilmesi gibi sorunlar tartışıldı. Toplantıda verilen arada il dışından gelen misafirlere ilimizin yöresel lezzetlerinden ıslama köfte ikram edildi. Konsey toplantısına katılan davetliler bugün ise Hendek Bayraktepe'ye giderek bölgeyi gezecek. Cihangir ASLANTAŞ
16 Eylül 2012 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA