18 Aralık 2017

Saman %150 zamlandı


Kuraklı nedeniyle ot ve saman fiyatlarındaki yükselme hayvan sahiplerini vurdu. Samanın fiyatı 5 TL'den 13 TL'ye yükseldi. Alternatif arayan hayvan yetiştiricileri mısır talaşına yöneldi.

Saman 13 lira oldu
Kurak ve sıcak hava nedeniyle ot ve saman fiyatlarının yüksek olması, hayvan sahiplerini alternatif arayışlara yöneltiyor. Fiyatlardaki artış nedeniyle Söğütlülü çiftçiler kuru mısır talaşını balya yapıyorlar. Söğütlü Ziraat Odası Başkanı Recep Özlü yurt genelinde yaşanan kuraklık nedeniyle saman fiyatlarının 5 liradan 13 liraya kadar yükseldiğini bildirdi. Samandaki pahalılığın ilçedeki hayvan yetiştiricilerini olumsuz yönde etkilediğini söyleyen Özlü, 'Artık çiftçilerimiz mısır hasadından sonra kurul talaşını balya yapıyor' dedi.
Maliyeti 2 lira
Ziraat Odası Başkanı Özlü büyükbaş süt inekçiliği ve besiciliğinde yem girdilerinin her geçen gün arttığını belirterek, 'Geçimini hayvancılıkla sağlayan fedakâr yetiştiricilerimiz, çiftçilerimiz zamlara karşı mısır talaşına yöneldi. Böylece maliyeti 2 lira civarında olan mısır talaşı ile hayvanlarına bakarak ayakta kalma mücadelesi veriyorlar. Yem fiyatlarındaki bu pahalılığa karşı acil önlem alınmalı' diye konuştu.
4 Kasım 2012 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 


 


 

  Site İçi Arama

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN BAŞARILI MİLLETVEKİLİ HANGİSİ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA