23 Nisan 2018

SAVCILAR, GELECEĞİN HUKUKÇULARINA MESLEĞİ ANLATTILAR


Sakarya Üniversitesi Hukuk Topluluğu tarafından düzenlenen, 'Savcılık Mesleği ve Geleceği' isimli konferans SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Sakarya Üniversitesi Hukuk Topluluğu tarafından düzenlenen 'Savcılık Mesleği ve Geleceği' isimli konferansa, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Usta ve Sakarya Cumhuriyet Savcısı Tahsin Yaralı konuşmacı olarak katıldı.
Savcılık mesleğine dair bilgilere yer verilen konferansta konuşan Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Usta, Hukuk Fakültesi öğrencilerine mesleğin püf noktalarını anlattı. Savcılık mesleğinin kolay bir meslek sanılmasının yanlış olacağını belirten Usta, 'Kıdem sebebiyle iş yükünün azaldığını düşünmeyiniz. Aksine savcılık mesleğinde kıdem arttıkça iş yükü de artar' diye konuştu.
Hakim ve savcı atamalarının yetersizliğine de değinen Usta, 'Maalesef ki hakim ve savcı atamaları yeterli değil. Adliye binalarının ve devlet bütçesinin eksikliği mevcut hakim ve savcılarımızın sorumluluğunu artırmaktadır' dedi.
Okulda öğrenilen bilgilerin güncel hayatta yeterli olmadığından bahseden Sakarya Cumhuriyet Savcısı Tahsin Yaralı, 'Okulda öğrendiğiniz teorileri okul yaşantısı sürerken stajla birlikte pratiğe dökerseniz mezun olduğunuzda çok daha güçlü olursunuz' diye konuştu.
Tahsin Yaralı, öğrencilere, 'Hayatınız boyunca yalnızca dürüst olun. Vicdanınızla kanunu birleştirip uygulayın. Ancak bu şekilde parlak bir geleceğe sahip olabilirsiniz' tavsiyesinde bulundu.
25 Mart 2013 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA