24 Şubat 2018

İŞADAMLARI KAZAKİSTAN'A GİDİYOR


Vali Mustafa Büyük başkanlığında, SATSO Yönetim Kurulu ve iş dünyasından oluşan heyet, bugün Kazakistan'a gidiyor.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul'u geçtiğimiz aylarda ziyaret eden Kazakistan Ankara Büyükelçisi Zhanseit Tuımebayev, Kazakistan'ın büyük bir pazara sahip olduğunu belirterek, Sakaryalı işadamlarını Kazakistan'a yatırım yapmaya çağırmış ve SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Kösemusul ve iş adamlarını Kazakistan'a davet etmişti.
Bu davet üzerine Vali Mustafa Büyük başkanlığında, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul ve yönetim kurulu üyeleri, SATSO Meclis Başkanı Adnan Borazancıoğlu, Sakarya Girişimci İşadamları Derneği (SAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Vecdi Çelebi, Sakarya Makine İmalatçıları Birliği (SAMİB) Başkanı Metin Kar ve işadamlarından oluşan 40 kişilik heyet, bu akşam Kazakistan'a hareket edecek.
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Kazakistan ile aynı şemsiye altında kardeş ülke olduklarını belirterek,'Kazakistan'a Sakarya'dan ihracat yapan 6 firma var. Biz aynı tarihten, aynı kültürden gelmiş, aynı dili konuşan ülkelerin insanlarıyız. Valimiz ve işadamlarımız ile bir heyet oluşturduk.Kazakistan son yıllardı dünya pazarında adından söz ettiren dev bir pazara sahip. Bu dev pazarın içinde bizde yer almak istiyoruz' şeklinde konuştu.
27 Mart 2013 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 


 


 

  Site İçi Arama

Anket Sorusu Diğer Anketler

YAZLIK KAVŞAĞI İLE İLGİLİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA