25 Mayıs 2018

'YASA TASARISINI GERİ ÇEKİN'


Edirne'den yola Ankara'ya yola çıkan Demiryolu Çalışanları Platformu TÜVASAŞ önünde geniş katılımlı bir basın açıklaması yaparak, Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilmesiyle ilgili yasa tasarısının geri çekilmesini istendi.

Türkiye Kamu Sen'e bağlı Türk Ulaşım Sen ve KESK'e bağlı Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası ile TCDD örgütlü derneklerin katılımıyla oluşturduğu Demiryolu Çalışanları Platformu'nun dün saat 17.00'de TÜVASAŞ'ın önünde eylem yaptı. Edirne'den hareket ederek Ankara'ya giden platform üyelerine ilimizdeki sendikalarda destek verdi. Türk Ulaşım Sen Genel Başkan Yardımcısı Cihat Koray'ın okuduğu basın açıklamasında Türkiye Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilmesiyle ilgili yasa tasarısının geri çekilmesi istendi.

'UMUTLARIMIZI TÜKETTİLER'
Hazırlanan yasanın aslında TCDD'nin özelleştirilmesinin önünü açmak için yapıldığını ileri süren Koray, '156 yıllık geçmişi olan Demiryollarımızın kaderini ve geleceğini tayin edecek olan bir yasal düzenlemenin arifesindeyiz. Yasa tasarısıyla yapılmak istenilen değişikliklerin aslında özelleştirme olduğunu biliyoruz. Yasa şuan TBMM Başkanlığı'na sevk edildi.
Dar bir vakitte sıkıştırılan komisyon çalışmaları sırasında, iktidar partili milletvekillerince verilen önerge ile TCDD ve bağlı ortaklıkların, İktisadi Devlet Teşekkülü (İDT) olarak piyasa şartlarına göre yapılandırılması, Demiryolcuların var olan umutlarını da ortadan kaldırdı.' dedi.

'TASARI GERİ ÇEKİLSİN'
Bu nedenle TCDD bünyesinde örgütlü bulunan sendika, dernek ve vakıf temsilcileri olarak bir araya geldiklerini söyleyen Koray, taslağın muhteviyatına bakıldığında demiryollarının özelleştirilmek istendiğinin net bir şekilde belli olduğunu söyleyen Koray, açıklamayı şu sözlerle sürdürdü: 'Henüz TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmemiş olan Yasa Tasarısının geri çekilmesi için Demiryolu Çalışanları Platformunu oluşturan sendika, dernek ve vakıflar olarak başlattığımız mücadeleye tüm demiryolcuları ve halkımızı destek vermeye ve dayanışmaya davet ediyoruz.'
2 Nisan 2013 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA