19 Haziran 2018

Taş: Sıkıntıların takipçisiyiz


Taş: Sıkıntıların takipçisiyiz

Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Rıdvan Taş, Ataçelik Fabrikası'nda sendikalı işçilerin yıldırma politikası ile köle gibi çalıştırıldığını iddia ederek, 'Yetkili sendika olarak sıkıntıların takipçisiyiz.' dedi.

Sendika takipte
1'nci Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Ataçelik Fabrikası'nda sendikalı işçilerin köle gibi çalıştırıldığını ifade eden Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Rıdvan Taş, fabrikada yetkili sendika olduklarını ve yaşanan sıkıntıların takipçisi olacaklarını söyledi. Fabrika yönetiminin sendikalı olan işçilerin bir kısmını Trabzon'a, bir kısmını Gebze'ye ve bir kısmını da İstanbul Büyükçekmece'ye gönderdiğini ve inşaat sektöründe çalıştırıldıklarını ifade ederek, işçilerin SSK primlerin farklı yatırıldığını ve ücretlerin de farklı ödendiğini açıkladı. Taş, 'İşveren hem vergiden hem de işçi hakkından kaçırmaktadır. Bunu yetkililerin bilmesini istiyorum.' dedi.

'İşçinin dediği olacak'
İşverenin sırf işçiyi sendikadan soğutmak ve bezdirmek için toplu sözleşme görüşmelerini ertelemek için yetkiye itiraz ettiğini ifade eden Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Rıdvan Taş, 'Biz yasal olarak gereken yollara başvuracağız. Türk Adaleti yerini bulacak ve işçinin dediği olacaktır. İşçilerimize şunu söylemek istiyorum. Yılmayın, yorulmayın, baskılara boyun eğmeyin. İşçinin hakkını elinden almaya kalkan işverenlere hukuk gereken cevabı verecektir. Niye sendika istemiyorlar? Çünkü sizleri köle gibi çalıştırarak sizlerin sırtından servetlerine servet katmak istemektedirler.' diye konuştu.
29 Nisan 2008 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA