28 Mayıs 2018

MİLLETVEKİLİ YAVUZ ŞEHİT AİLELERİNE ÇÖZÜM SÜRECİNİ ANLATTI


AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanlığı, AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz'un da katılımıyla Sakarya'nın ilçelerinden gelen şehit ve gazi yakınları ile bir araya geldi.

Yemekli programda AK Parti Sakarya Milletvekili Şehit ailelerine çözüm sürecini anlattı.
AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Ebru Kavasoğlu ve ekibinin düzenlediği yemek programında şehit ve gazi yakınları misafir edildi.
AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları yürütme ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, ilçe kadın kolları başkan ve yönetimlerinin de katıldığı yemek Ormanpark'ta gerçekleştirildi.
Açılış ve selamlama konuşmalarını yapan AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Ebru Kavasoğlu, konuşmasına, 'Başımızın tacı annelerimiz, anne olmak kutsaldır, şehit annesi olmak ise bambaşkadır' diyerek başladı ve şöyle devam etti: 'Şehit aileleri bize vatanları uğruna görevleri başında can veren şehitlerimizin emanetidir, şehit aileleri ve gazilerin toplumun en değerli insanları olduğunu ve şehit yakınları ve gazilerin bizlere emanet olduğunu biliyoruz. Bugün sizlerle bir kez daha beraber olduk. Belki acılarınızı bir kez daha tazelediniz ama şunu unutmayın ki, sizin acılarınıza ve sizin duygularınıza ortak olduk. Çünkü biz biliyoruz ki ateş yalnızca düştüğü yeri yakmıyor; sizlerin acıları bizlerin de acısıdır, bu ateş hepimizi yakıyor.'
AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ise şehit ailelerine çözüm süreci ve sürecin getirileri hakkında bilgi verdi.
Ali İhsan Yavuz konuşmasına, 'Vatan topraklarında yüzyıllardır bir arada yaşadığımız, aynı dili konuşup aynı dine mensup olduğumuz, aynı kıbleye yöneldiğimiz kardeşlerimizi ötekileştirmek bize dönülmez zararlar verdi, bunu yaptırmaya çalışanlar amaçlarına nail olamayacaklardır. Bu süreçte sizin aklınıza gelebilecek muhtemel şeylerden biri kime ne konuda ne kadar taviz verildiği olabilir. Şunu bilmelisiniz ki, hiç kimseye hiçbir konuda taviz verilmemiştir, artık kendileri de süregelen düzenle bir yere varamadıklarının farkına varmıştır. Bu bir süreçtir ve sürecin olumlu getirilerini hep birlikte göreceğiz. Analarımızdan da bu süreçte dua istiyoruz' şeklinde devam etti.
Şehit yakınları ile ilgili yasal düzenlemeler ve kendilerine bağlanan maaşlar hakkında veriler paylaşan Yavuz, ardından şehit aileleri ile bire bir görüşmeler yaparak öneri ve görüşleri alıp, talebi olan ailelerin taleplerini not etti.
22 Nisan 2013 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA