23 Haziran 2018

Altuğ'dan girişimcilik kültürü göndermesi


SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, son günlerde yaptığı konuşmaların hemen hepsinde mutlaka girişimcilik kültürünün önemini dile getiriyor.
Yapılan toplantılarda gerçekleştirdiği konuşmalarında, Türkiye'nin üretmeye ihtiyacı olduğunu ve bununda girişimci kültürünün oluşturulmasıyla gerçekleştirileceğini savunan Altuğ, bu görüşünü her meşru zeminde dile getiriyor.
Dün SATSO Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen MÜSİAD Sakarya Şubesi 13. Kongresi'nde konuşan Altuğ, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir'in karşısına da yine aynı söylem ile çıktı. Türkiye'nin girişimcilere ihtiyacı olduğunu belirten Altuğ, bunun oluşturulması için herkesin katkı vermesi gerektiğini söyledi.
Altuğ'un girişimciliğe böylesine önem vermesi, iş dünyası tarafından da olumlu karşılanırken, 'Oda başkanımız üye sayısını arttırarak bu şehrin daha çok üretim yapmasını istiyor' yorumlarının yapılmasına neden oluyor.

Bakan'da hayal kırıklığı

MÜSİAD'ın 13. Kongresi'ne katılmak üzere Sakarya'ya gelen Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir dün adeta hayal kırıklığı yarattı. Son günlerde yine güncel hale gelen deprem hazırlıklarının hemen üstüne ilimize gelen Demir'in, çalışmalarla ilgili bilgi vermesi bekleniyordu.
Sakarya'da yapılması planlanan yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulunarak, müjde vermesi beklenen Demir tüm bunların aksine ekonomi konusunda konuştu.
Ülkenin istikrar ortamı ile ilgili konuşan Demir, tam kentsel dönüşüm konusuna girmişti ki, bir anda sürenin epey ilerlediğini fark ederek konuşmasını yarıda kesti.
Bakanın bu konuşmalarının ardından yerel basın mensupları, ziyaretten aradıklarını bulamazken, Sakarya'nın sorunları yine sahipsiz kaldı demekle yetindi.
Bakan ziyaretinde Sakarya'nın hizmet beklediği alanlarla ilgili istekte bulunan MÜSİAD Şube Başkanı Halit İnci ise takdir topladı.

Ünver, yeni yönetimde iddialı


Milletvekili aday adaylığı nedeni ile görevinden ayrılan Mehmet Erdoğan'ın yerine il başkanı olarak atanan, atanması ile parti içinde çeşitli spekülasyonlara neden olan Orhan Ünver, yeni yönetim oluşturmak için canla başla çalışıyor.
70 kişilik bir yönetim için çalıştığını belirten Ünver, parti üyelerine övgüler yağdırırken, yeni yönetimi 28 Ocak'a kadar oluşturacağını söylüyor.
Yeni yönetimde kimler olacağını ve yönetim için hangi isimlerin dolaştığı konusunda açıklamada bulunmayan Ünver, 'Partimizin bütün üyeleri birbirinden değerli. Ancak şunu söyleyebilirim, eski ve yeni isimlerden oluşan bir yönetim oluşturacağız' diyerek parti üyelerine övgüler yağdırıyor.

Kadın milletvekili istiyorlar?

Yerel seçimler yaklaştı, milletvekili aday adayları bir bir ortaya çıkıyor. Bu güne kadar yapılan genel seçimlerde bir gerçek var ki, oda bugüne kadar ilimizden bir bayan milletvekili çıkartamamış olmak.
Dün gazetemizin elektronik posta adresine bir ileti geldi. Emine Tuğlu isimli okurumuzdan gelen bu iletide, yukarıda belirttiğimiz gerçeği gözler önüne seriyor.
Okurumuzun gönderdiği iletiyi aynen sizlerle paylaşıyoruz:
'Sakarya Yenihaber Gazetesi ;
Bugünlerde Milletvekilliği için duyduğumuz isimler her zaman olduğu gibi yine erkek isimleri geçiyor. Artık Sakarya'dan kadın Milletvekili gönderme zamanımız gelmedi mi? Sakarya'nın köklü bir kadın derneği var, Türk Kadınlar Birliği. Atatürk'ün emriyle 1924 yılında kurulan ve kamu yararına çalışan ve çokta başarılı olan, aynı zamanda çok değerli üyeleri olan bir dernek.Biz kadınlar olarak bu derneğin üyelerinden biri veya çok başarılı çalışmalar yapan Başkanımız Tevhide Yağan'ın aday olmasını istiyoruz. Kendilerine yer arayan halka yönelik hiçbir çalışması olmayan, sivil toplum örgütlerinin kapısından girmeyen bir çok insan ismini duyuyoruz. Bizler diyoruz ki halkın bir kesimini tanıyıp bir kesiminden haberi olmayan kişilerin ne faydası olur.
Kadın veya erkek Milletvekilleri adaylarımızın halkın tanıdığı ve benimsediği, kendileri de halkın içinde olan kişiler olmaları gerekmez mi?
Saygılarımla' Emine Tuğlu


Halkın sesi

Sakarya Caddesi'nde trafik

Adapazarı ve Erenler arasında önemli ulaşım bağlantısı olan Sakarya Caddesi'ndeki trafik sorunu yıllardır çözümlenemedi. Her geçen gün Erenler büyüyüp gelişirken, bu bağlantı üzerinde sağlı sollu yapılan araç parkları trafik akışını zaman zaman kilitliyor. Özellikle bu güzergah üzerinde toplu taşıma yapan minibüs, taksi dolmuş ve şehir merkezine uzak yerleşim birimlerine taşımacılık yapan araçların fazla olması sıkıntıya neden oluyor. Ada Alışveriş Merkezi'nin de ilçede olması nedeni ile, araç sayısı Sakarya Caddesi'nde her geçen gün daha da artıyor. Yaşanan bu sıkıntının giderilmesi için, Erenler Sakarya Caddesi üzerinde trafik denetimlerinin sıklaştırılması gerektiği önemle vurgulanıyor.

Günün Fıkrası

Farkı bulamadım

Bakan olan görgüsüz birisi şoförüne sorar. 'Şoför söyle bakalım eşekle şoför arasında ne fark vardır? ' Şoför bir süre düşündükten sonra mahcup bir şekilde; 'Bilemedim Bakanım' der. Bakan cevap olarak: 'Eşeğe çüş diyince, şoföre ise dur diyince durur' der. Bunun üzerine şoför çok sinirlenmiş ama karşıdaki Bakan olduğu için bir şey söyleyememiş. Belirli bir süre sonra bu defa şoför Bakana: 'Bir soru sorabilir miyim Bakanım?' der. Bakan da: 'Sor bakalım' der. Şoför sorar: 'Eşekle Bakan arasında ne fark vardır?' Bakan bir süre sonra: 'Bulamadım.sen söyle bakalım' der. Bunun üzerine şoför de: 'Vallahi Bakanım ben de bulamadım...
23 Ocak 2011 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA