19 Haziran 2018

Parkomatlar iptal olacak mı?


Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulamaya koyulan ve hemen her cadde başında ve sokak aralarında vatandaşın karşısına çıkan parkomatlar sonunda davalık oldu.
Ankara Bölge İdare Mahkemesi'nin Polatlı Belediyesi'nin itirazını reddetmesi sonrasında benzer uygulamalarda bulunan belediyeler için de karar emsal teşkil etti.
Karar sonrasında ilimizde de İdare Mahkemesi'ne dava açıldı.
Mahkemenin vereceği karar sonrasında parkomatların tarihe karışması bekleniyor.
Öte yandan parkomatlarla ilgili davaların devam edeceği, hatta iptal davasının yanı sıra belediye hakkında suç duyurusunda da bulunulacağı öğrenildi.
Bununla ilgili belgeleri ve mahkeme kararlarını toplayan bir vatandaşın önümüzdeki günlerde harekete geçip öncelikle Büyükşehir Belediyesi'ne dilekçeyle başvuracağı ileri sürüldü.

CHP'de Haluk Akbay sürprizi

CHP'de kongre takvimi işlerken, adaylarla ilgili kulis haberlerine her gün bir yenisi ekleniyor.
Adapazarı için Kamil Özkan, Geyve için Atilla Zeytinoğlu, Sapanca içinse Turhan Fortacı'nın aday olması beklenirken, Serdivan İlçe Başkanlığı için de Haluk Akbay'ın ismi geçiyor.
Uzun yıllardır CHP'ye hizmet eden ve partide bir hayli sevilen Akbay'ın aday olması halinde şansının hayli fazla olduğu söyleniyor.
Öte yandan partide seçim süreciyle ilgili kulislerin genellikle Hayri Köse ve Ergün Özkan'ın işyerlerinde yapıldığı gözleniyor.
Partinin iki saygın ismi olan Köse ve Özkan'a her gün onlarca partilinin uğradığı ve izlenecek yol haritası ve olası senaryolarla ilgili bilgi aldığı kaydediliyor.

Çözüm Masası'ndan dert yandı

Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşların şikayetlerini öğrenmek amacıyla kurulan Çözüm Masası, Başkan Zeki Toçoğlu'na şikayet edildi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun Yenicami esnafıyla yaptığı kahvaltılı toplantıda, AKP Adapazarı Eski Meclis Üyesi Suat Demir, Çözüm Masası'ndan dert yandı.
Demir, 'Başkanım Çözüm Masası'ndan şikayetçiyiz. Şikayetlerimiz dikkate alınmıyor' şeklinde konuştu.
Demir'in şikayeti üzerine şaşıran Başkan Toçoğlu, 'Çözüm Masası, bizim en iddialı olduğumuz birimlerden. Bir yanlışlık olmuştur. Şikayetleriniz mutlaka ilgili birimlere iletilmiş ancak o birimlerin müdahalesinde bir gecikme olmuştur' dedi.

'Yenicami'ye zabıta şubesi istiyoruz'

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun Yenicami esnafı ile yaptığı toplantıda, Yenicami Mahalle Muhtarı Abdullah Kiraz başkandan bazı taleplerde bulundu.
Yenicami'de zabıta şubesinin bulunmadığını ve bunun büyük bir eksiklik olduğunu dile getiren Kiraz, bu konuda beklenti içinde olduklarını belirtti.
Kiraz, mahallenin muhtarlık bürosu bulunmadığını ve belediyenin bir muhtarlık bürosu tahsis etmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.
Toçoğlu, Kiraz'ın, zabıta şubesi talebini, 'Böyle bir talebi ilk kez duydum' şeklinde değerlendirdi.
Muhtarlık bürosu ile ilgili de görüş belirten Toçoğlu, 'Daha öncede bu konuyu iletmiştiniz. Ancak sizin istediğiniz yer uygun değil' ifadesini kullandı.

Emniyet kuş uçurtmadı

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu(KESK) Sakarya Şubeler Platformu üyeleri AKM önünde eylem yaptı.
Kamu Görevlileri Sendikaları Yasa Tasarısı'nın protesto edildiği eyleme katılımın az olması dikkat çekti.
KESK Dönem Sözcüsü Kazım Bibinoğlu, yaptığı açıklamada iş günü olması dolayısıyla eyleme katılımın az olduğunu belirtti.
Öte yandan emniyet güçleri her zaman olduğu gibi yine geniş güvenlik önlemleri alarak bölgede kuş uçurtmadı.


Halkın sesi
Şehrin
göbeği
çamur
deryasına
döndü!
Atatürk Bulvarı'nın Milli Egemenlik Caddesi ile kesiştiği alan şu günlerde çamur deryasına döndü. Gar Meydanı'nın düzenleme çalışmaları kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar esnasında ortaya çıkan manzaraya vatandaşlar tepki gösteriyor. Her gün binlerce insanın geçtiği alanda yağmur sularının birikmesi ile kazılan yerlerden akan çamur yayaların karşıdan karşıya geçmesini zorlaştırırken zaman zaman ufak tefek kazalarında yaşanması dikkat çekiyor. Gar Meydanı'ndaki çalışmayla ilgili Büyükşehir Belediyesi'ne destek veren vatandaşlar ortaya çıkan bu manzaraya atıfta bulunarak çalışmaların şehir hayatını düşünerek yapılmasını istiyor.


Günün fıkrası
Karıncalar
Temel bir gün bir Alman, Fransız, ve Rus'la birlikte bir otele kalmaya gitmiş. Otelde tek bir oda varmış. Onda da çok sayıda karınca olduğundan kimse orda kalamazmış.
Bizim kafadarlar 'biz kalırız' demişler.
Birinci gün Alman kalmış ve ancak iki saat durabilmiş. Fransız onun kadar da dayanamamış. Bunun üzerine Rus kalmaktan vazgeçmiş.
Temel o gece odada kalmış ve odadan sabah geç saatte çıkmış.
Herkes çok şaşırmış ve sormuş: - 'Nasıl bu kadar kaldın. Temel de: - 'Karıncanın tekini öldürdüm diğerleri cenazeye gitti' demiş.
27 Ocak 2012 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA