23 Haziran 2018

Bu direk neden söküldü?


Serdivan Caddesi No: 29 üzerinde iş bulunan Hüseyin Sezgin, bir şikayetini bize aktardı.

Hüseyin Bey, yaklaşık dört ay önce, iş yerinin önünde bulunan aydınlatma direğinin söküldüğünü ifade ederek, sökülen direğin yerinde bulunan kabloların tehlike yarattığını ifade etti. Kaldırımın tam ortasında bulunan direk kabloların yarattığı tehlike yanında, bölgenin karanlık içinde de kaldığını ifade eden, Hüseyin Bey, direğin ne amaçla söküldüğünü bilemediğini ifade ediyor.
Mesai arkadaşımız Serkan Özay’ın’da görüntülediği fotoğraflar her şeyi açıkça ortaya koyuyor. Kablolar gelişi güzel ortada, Allah muhafaza, olası bir dikkatsizlik sonucu, birilerinin canının yanmaması içten bile değil. Bölgenin karanlığa bürünmesi ile ilgili konuya gelince, biliyorsunuz ki karanlık bölgelerde can ve mal güvenliğine tehdit artıyor. Bu nedenle, bölge sakinleri adına konuşan Hüseyin Bey gerekenin yapılmasını istiyor.

**

Karaman girişi
karanlığa büründü

Son zamanlarda Karaman Mahallesi arıtma tesisi tarafından olan girişinin karanlık olması nedeni ile bir iki şikayet aldım. Karaman Mahallesi girişi aydınlatma sistemlerinin çalışmadığı yönündeki şikayetler tekrarlanınca, yazma ihtiyacı duydum. Gelen bilgilere göre kavşakta yanmayan aydınlatmam sisteminin yanı sıra, kavşakta bulunan otobüs durağının da ışıkları yanmıyormuş. Direkler olmasa bile, durakta ki aydınlatma sistemi bölgeyi aydınlatıyormuş. Diğer taraftan, akşam ve geç saatlerde Camili ve Korucuk istikametine gidecek olan vatandaşlar karanlıkta tedirgin oluyorlarmış. Bu tedirginliğin ortadan kalkması için yetkilileri göreve çağırmak görevimiz.

**

Değişiklik
memnun etti

Bir haftadır, Korucuk Mahallesine ulaşımı sağlayan özel Halk otobüsleri, Sedatkırtte Cadde, Çevre Yolu ve oradan Sabahattin Zaim Bulvarına güzergahı kullanıyor. Bu güzergah değişikliği özellikle Korucuk Mahallesinde oturanları memnun etmişti. İnsanların hem gezebileceği, hemde alışverişi yapabilecekleri en yakın bölge Çevre yolu üzerinde ki Kipa Market. Dolayısı ile Korucuk Mahallesinden gelen vatandaşlar tek araçla alışverişini yapabiliyor ve evine dönebiliyor. Ancak, bu güzergah değişikliği bazı kesimleri rahatsız etmişki, büyükşehir belediyesine baskı uyguluyormuş. Elbet herkes ekmeğini çıkarma derdinde, ancak güzergah değişikliği Korucuk Mahallesi sakinlerini kutlu ettiğini tekrar hatırlatalım.

**

Bir hasta yakının izlenimi

İlimizin en büyük yatırımlarından biri olan Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, devası görünümü ile herkesin dikkatini çekiyor. Geçtiğimiz haftalarda, bir okurumuz ayağı kalçasından kırılan bir yakının ziyaret için Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine gitmiş. Okurumuz, hastanenin büyüklüğü ve ferahlığını, görsel güzelliğini anlatamadan geçemedi. Ancak, hastane bahçesini gezerken gözüne çarpan bazı çirkinlikleri de anlatamadan geçemedi. Okurumuz Perihan Hanım, hastaneyi gezerken, hastane duvarlarının bazı bölümlerinde kırılma ve dökülmeleri görünce oldukça üzülmüş. “Yeni ve mükemmel bir hastane, kısa bir süre önce faaliyete geçti” ifadelerini kullanan Perihan Hanım, hastane yakınlarından daha çok, vatandaşlara yönelik zerdenişte bulundu. Okurumuz, halkımızın verdiği vergilerle bu binaların yapıldığını ifade ederek, “Bu eserleri korumak hepimizin görevi. Lütfen bu konuda duyarlı olalım” diyerek izlenimini bizimle paylaştı.
 
6 Mayıs 2013 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA