24 Nisan 2018

Tapu ve kadastroda para yatırma eziyeti!


Adapazarı Tapu Müdürlüğü malumunuz Serdivan Esentepe’de faaliyet gösteriyor.

İlçelerde veya şehir merkezinde oturmayanların tapuyla bir işi oldu mu en az iki vasıta değişmek zorunda kalıyor. Ulaşım sorunu ile defalarca haber konusu olan tapu müdürlüğünde başka bir sıkıntıdan bahsedeceğim. Tapu işlemleri için belli bir harç var. Bu harcı Ziraatbankası’na yatırmak zorundasınız.
Ziraatbankası ise işimiz düştüğündü “Eyvah dediğimiz bir banka” nedeni ise bu bankanın çok ama çok yoğun olması bir yere para yatırmak için saatlerce kuyrukta beklemek durumunda kalıyorsunuz. Ancak tapu müdürlüğü bunun farkında olmasa gerek ki geleni harcı yatırmak için bankaya yolluyor. Düşünün yaşlısı var engellisi var gitmiş tapu işini halletmek için 2 vasıta değişmiş gelmiş ve bir daha o insanı çarşıya yolluyorsunuz.
Hem de saatlerce işi bitmeyecek bir bankaya. Okurlarımızdan bu yönde şikayetler geliyor. Bende bu şikayetlere hak veriyorum. Aynı durum Valilik Kampüsü’nde bulunan Kadostro Müdürlüğü içinde geçerli. Burası da kolay ulaşılan bir yer değil. Ve gelen insanlar harç yatırmak için Halkbank’a yönlendiriliyor. Halkbank yine Ziraat Bankası’na göre iyi ama maalesef orda da iş yoğunluğu fazla ve bekliyorsunuz!
Durum böyle olunsa tapuda veya kadastroda bir işi olan neredeyse işini halletmek için bir gününü harcıyor. Bu konuda bir öneri var. Madem bankalara para yatırmak bu kadar zor harç ve ödemeler tapu ve kadastro müdürlüklerinde ödenebilsin. Artık bir veznemi olur ne olur bilmiyorum ama müdürlüklerde ödeme yapılırsa işler rayına girer gibi gözüküyor…

Korucuk Duble yolunda
çökmeler devam ediyor!

Korcuk-Alandüzü mahalleleri arasında Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan duble yolun kavşak bölümünde meydana gelen çökmeleri daha önce hem haber yaparak hem de Söz Hakkı köşemizde sizlere aktarmıştık. Aceleye gelen bu yolda zemin çalışmasının iyi yapılmadığı iddia edilmiş çökmelerin ise bu nedenle yaşandığı belirtilmişti. Büyükşehir cephesinden konuyla ilgili açıklama yapılmadı ama çözmeler ise durmak bilmedi. Kavşak ve civarındaki çökmeler şimdide yolun ikinci kısmı olan Alandüzü yönündeki yerinde kendini göstermeye başladı.
Yeni yapılan yol yarılarak oluşan büyük çukurlar nedeni ile sürücülere de zor anlar yaşatır bir hal aldı. Bu yolla ilgili yeni bir çalışma yapılması isteniyor. Yol giderek çökerken bu isteğinde yerinde olduğunu düşünüyorum. Ve aklımı kurcalayan bir soru var bu yolu yapan her kimse yolda meydana gelen bu durumlardan dolayı gerekli yaptırımlar bu kişilere uygulanıyor mu? Zemin tam anlamıyla güvenli hale getirilmeden hangi akla hizmet bu yola asfalt atılmış bilmiyorum. Umarım orada daha kötü bir durum yaşanmadan şu yol bir bakım ve onarıma alınırda en azından çöken yerler sağlamlaştırılarak yeniden asfaltlanır…

Atatürk Parkı’nın
atıl hali ayyaşların
iştahını kabarttı

Muzaffer Eren isimli okurumuz internet sitemiz üzerinden bize ulaşarak bir türlü çalışma başlatılmayan Şemsiyeli Park (Atatürk Parkı) ile bilgi aktarmış. Geçenlerde yine bir okurumuz bu konuya değinmişti. Şehrin ortasında daha doğrusu göbeğinde bir alanda yapılacak işin bu kadar uzatılmaması gerektiğini ifade eden okurumuz, toprak yığınları ve otlar ile atıl bir hal alan parkın yıkılan duvarları sayesinde pecmude bir görüntüye sahip olduğundan yakınmıştı.
Muzaffer Bey’de atıl olarak bekleyen bu alda gündüz vakti 5-6 kişilik bir grubun alkol aldığına ve etrafa laf attığına tanık olmuş. Dilerseniz gerisini Muzaffer Bey’den dinleyelim: “Eski adı Şemsiyeli Park yeni adı Atatürk Parkı’nda ağaçların altında gündüz vakti alkollü içki içiliyor. Bugün (önceki gün) saat 15.00 civarında oturmak için gölge bir yer ararken oradan geçtim. Birkaç ağaç altında oturmuş 5-6 kişi ellerinde şarap ve bira şişeleri gördüm. Alkolü fazla kaçırmışlar geçenlere takılıyorlardı. Gündüz Şehrin merkezinde…”
Evet olay ortada. Büyükşehir Belediyesi’nin hemen dibinde çarşının göbeğinde bir alanı böyle atıl bırakırsanız olacağı bu. Daha kötüsü da oluyor. Bulvarda bir grup insan müsfettesinin yıllardır engellenemeyen fuhuş pazarlığına da aracı bir yer haline gelen bu alanda biran önce çalışma başlatılsın da bu rezillikler orada son bulsun…
 
30 Mayıs 2013 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA