19 Nisan 2018

Kalıcıya binaya kavuşan prefabrik okulların demirbaşları nerde?


Önceki gün Maltepe Mahallesi’nden bir okurumuz aradı.

Mahallelerinde bulunan Şehit Ahmet Akyol İlköğretim Okulu’nun prefabrik binadan kurtarılarak kalıcı binaya kavuştuğunu anlattı. Kalıcı bina için teşekkürlerini iletirken kaldırılan prefabrik okul binasının demir başlarının ortada olmadığından bahsetti. Prefabrik binada bulunan demirbaş malzemelerin akıbetinin sorgulayan okurumuz, “Bizler veliler olarak bu durumdan hoşnut değiliz. Prefabrik binanın demir başlarını kim aldı veya kim nereye sattı? Satıldıysa parası nereye gitti? Okul idaresi bunu kayıt altına aldı mı?
Yoksa okul aile birliğine yardım olarak mı verildi? Ne olduğunu merak ediyoruz ve açıklanmasını istiyoruz. Bu işlerin konuşulması bile veliler olarak bizleri rahatsız ediyor.” diyerek tepkisini dile getirdi. Hal gerçektende böyle ise ortada ciddi bir iddia var. Okul yönetimi bu iddiaların veliler üzerinde kötü etkiler yaratmasını engellemek için bir açıklama yapmalı.
Prefabrike binadaki demirbaş malzemeler nelerdir ve bu malzemelere ne olmuştur? Satılan veya halen kullanılan var mıdır? Satılan varsa elde edilen gelir ne yapılmıştır? Bir şey olmuştur veya olmamıştır ancak bu sorular yanıtlanmalıdır. Mili Eğitim Müdürlüğü de kalıcı binalara kavuşan diğer prefabrik okullarda da benzer durumlar yaşanmış mıdır? Sorusunu cevaplandırmalıdır…
 
7 Ağustos 2013 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA