21 Haziran 2018

Boykota sendikacı yorumu


Türk -İş İlköğretim Okulu’ndaki boykot dün bir sınıfta sürdü. İlimizdeki eğitim sendikalarının temsilcilerine yaşanan olayı nasıl değerlendirdiklerini sorduk

TÜRK EĞİTİM-SEN

Türk Eğitim-Sen Sakarya Şube Başkanı Erol Avşar, Türk-İş İlkokulu’nda devam eden eylemin hükümetin kesintisiz eğitime karşı aldığı rövanş isteğinden kaynaklandığını söyledi. Avşar, "Kesintisiz eğitime de karşıyım, çözüm diye getirdikleri rövanş alıyoruz dedikleri sisteme karşıyım. Bu sistemle ilgili uygulama hatalarının sıkıntılarını hep birlikte yaşıyoruz" şeklinde konuştu. Avşar, "Benim gördüğüm ve hissettiğim kadarıyla bu ayrıştırmada bazı elit okulların kayırıldığını ve bundan dolayı diğer okul velilerinin haklı olarak tepki gösterdiklerini görüyorum" dedi. Böyle bir durum karşısında eylemin gayet normal olduğunu belirten Avşar, "Yapılan uygulamalarda da bir birliktelik oluşturulmadı. Bu sirkülasyon devam ettiği müddetçe ne öğrenciler nede öğretmenler bundan memnun olmayacak" dedi. ifadelerini kullandı.

EĞİTİM BİR-SEN

Eğitim Bir-Sen Sakarya Şube Baş-kanı Oğuzhan Özkan ise, "Oradaki en büyük sorun 4+4+4 yürürlüğe girdiğinden beri kademeli geçişin sıkıntısıdır. Pek çok okulda bu sıkıntı yok. Zaten bu sene son bütün okullar kesin kademeli geçiş yapmak zorunda" dedi. Velilerin eylem yapmasını haklı bulduğunu ifade eden Özkan, "Bu sorun sistemden kaynaklanan bir problem değil, Sistemin başındakilerden dolayı kaynaklanan bir problemdir" şeklinde konuştu.

EĞİTİM-SEN

Eğitim-Sen Sakarya Şube Başkanı Kazım Bibinoğlu, ülke genelinde 20 bin norm fazlası öğretmen olduğuna dikkat çekerek, "Norm fazlası öğretmen olması durumu uygulamadaki yanlışlıktan kaynaklanıyor. Bu problem Şeker Mahalle’nin şehrin merkezinden uzak olmasıyla da ilgili bir durum, Dernekkırı İlkokulu’nun kapatılacağını zaten biliyorlardı. Bizim taleplerimizden biri de esnek çalışma saatlerine karşı çıkmaktır. Bir oraya bir buraya öğretmen sürüklemek sürgündür" ifadelerini kullandı. Gözde okullara bunu yapamayacaklarının altını çizen Bibinoğlu, "Nuri Bayar İlkokulu ve Ahmet Akkoç İlkokulu gibi okullara da aynısı yapsınlar da görelim, yapamazlar" dedi.  
8 Kasım 2013 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA