25 Nisan 2018

Hemşire eşine rapor vermeyen doktora şiddet uyguladığı iddiası


Ehliyet alacak olan hemşire eşine bölge dışı hasta kapsamında olduğu gerekçesiyle sağlık raporu vermediği ileri sürülen aile hekimine boğazını sıkıp tehdit ederek şiddet uyguladığı öne sürüldü.

Ehliyet için gerekli olan sağlık raporunu almak için Tekeler Aile Sağlığı Merkezi’ne gelen bir hemşire, aile hekiminin gezici sağlık hizmetinde olması nedeniyle merkezde görev yapan bir başka doktor İ.A.’ya başvurdu. İddiaya göre, doktor İ.A., aile hekimlerinin gezici sağlık hizmetinde bulunduğunu, aile hekimliği mevzuatı gereği bölge dışı hasta kapsamında olduğunu ve acil haller dışında muayene yapamayacağını belirterek kadının rapor talebini geri çevirdi. Bunun üzerine hemşirenin eşi E.S. ile doktor İ.A. arasında tartışma çıktı. Tartışmada E.S’nin ’bu doktorları boşa öldürmüyorlar’ şeklinde ifade kullandığı, duvara sıkıştırdığı doktorun boğazını sıktığı ileri sürüldü.
Doktor İ.A., kendisini tehdit ederek şiddet uyguladığını öne sürdüğü E.S.’den şikayetçi oldu.

Sakarya Aile Hekimleri Derneği Başkanı Fırat Karadeniz, aile hekimine yönelik şiddeti kınadı. Hastalık durumu olmayan kişilerin kayıtlı olduğu aile hekiminden hizmet almak durumunda olduğunu kaydeden Karadeniz; "Yönetmelik böyle. Kişi, aile hekiminin hangi saatlerde hizmet verdiğini bilmek durumunda." dedi.
 
9 Kasım 2013 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA