27 Nisan 2018

Bibinoğlu hükümeti kınadı


KESK Eğitim-Sen Şube Başkanı Kazım Bibinoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Ankara’da polis müdahalesiyle karşılaştıklarını belirterek, hükümeti kınadı.

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde talepleri dile getirmek üzere Ankara’ya giden KESK Eğitim-Sen üyeleri, polis müdahalesiyle karşılaştı. Eğitim-Sen Şube Başkanı Kazım Bibinoğlu, polis tarafından kendileri yapılan müdahaleyi kınadı. Düzenlediği basın toplantısında hükümetin öğretmenlere uyguladığı şiddeti protesto eden Bibinoğlu, “Mesleğimize, onurumuza, insanca yaşam hakkımıza, geleceğimize sahip çıkmak için Ankara`da gerçekleştirdiğimiz mitinge iktidarın polisi saldırdı” dedi.
SAHTE KUTLAMA
Bibinoğlu,“Eğitim Sen olarak öğretmenler gününde kendi taleplerimizle, dövizlerimizle, pankartlarımızla alanları doldurduk. Eğitim emekçilerinin, öğrencilerin ve velilerin katılımıyla Milli Eğitim Bakanlığı önünde sonlandıracağımız demokratik ve barışçıl gösteri, AKP iktidarının polisleri tarafından engellenmiştir. Gazla, copla, kimyasal sularla ‘destan yazan` iktidarın polisleri yaptıkları müdahale sonucunda onlarca üyemizin yaralanmasına neden olmuştur. Sahte 24 Kasım kutlamaları ile öğretmenlik mesleğinin kutsallığından bahsedenlerin gerçek yüzü bu müdahale sonucunda bir kere daha ortaya çıkmıştır” diye konuştu.
MÜCADELEYE DEVAM
Öğretmenlik mesleğinin diğer adının artık ücretli kölelik olduğunu ifade eden Bibinoğlu, “Son dönemde eğitim, iktidarın müdahaleleri ile kapalı kapılar ardında dönüştürülmek istenmektedir. Dershane tartışmaları ile eğitimi tamamen piyasanın kollarına terk etmek isteyenler, bugün ‘kızlı erkekli` tartışmaları başlatarak karma eğitimi ortadan kaldırmayı planlamaktadır. Eğitim Sen her zaman olduğu gibi baskı, sindirme ve yok etme politikalarına karşı mücadelesini sürdürmeye devam edecektir” dedi.
 
26 Kasım 2013 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA