27 Nisan 2018

Deprem sigortası daha da yaygınlaşacak


DASK verilerine göre ilimizde bulunan 182 bin 230 konuttan sadece 87 bin 555 konutun Doğal Afet Sigortasını yaptırdığı tespit edildi.

İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Sakarya genelinde yüzde 48 olduğu görülen sigortalılık oranının arttırılması amacıyla, belediyelere, itfaiyelere, müftülüklere bağlı Kuran Kurslarına ve personeline, özel sektör ile sivil toplum kuruluşlarına ZDS (Zorunlu Deprem Sigortası) konusunda bilgilendirilme yaparak DASK Kumbarası ve broşür dağıtımı gerçekleştiriyor. Sakarya’nın 1. Derece deprem bölgesinde bulunması nedeniyle, zorunlu olan deprem sigortası yapılması halinde vatandaşların olası bir afet sonrasında maddi hasarlarını en aza indirmiş olacağını kaydeden müdürlük yetkilileri, DASK konusundaki çalışmaların devam edeceği bildirildi. 
30 Kasım 2013 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA