18 Haziran 2018

Aile hekimleri iş bırakıyor


Aile hekimleri bugün iş bırakıyor. Sakarya Aile Hekimleri Derneği (SAKAHED) Başkanı Dr.Fırat Karadeniz haklarını alamadıkları gerekçesiyle bugün iş bırakacaklarını söyledi.

SAKAHED Başkanı Dr.Fırat Karadeniz, yaptığı açıklamada bugün il genelinde aile hekimlerinin iş bırakacağını ifade etti. Dr.Karadeniz yaptığı yazılı açıklamada, 2010 yılında uygulanmaya başlayan Aile Hekimliği uygulamasıyla Bakanlığın ve bürokratların inatla, bilimsel gerçeklerden ve dünya uygulamalarından uzak bir şekilde kendilerinin çıkmaza sokulduğunu ifade etti.
TORBA YASA
Dr.Karadeniz açıklamasında şunları belirtti, “Bir tıp disiplini olan aile hekimliği uygulaması 1. basamak sağlık hizmetleri iken illegal bir şekilde 2. ve 3. basamak sağlık hizmetlerini angaryalar ve mobbinglerle yürütmeye ve yıkılmaya çalışmaktadır. Bunun yanında çalışanların her türlü özlük hakkından da çalınmaktadır” dedi.
ÖZLÜK HAKKI
Son torba yasa ile 52.Madde ile ucu açık ifadeler ve üst sınırı belli olmayan çalışma koşullarının aile hekimleri için getirilmek istendiğini vurgulayan Dr.Karadeniz, “Bundaki tek sebep de tamamıyla, ‘Ben dedim yapılacak’ zihniyetidir. Bu kabul edilemez ve kabul edilmeyecektir. Bu nedenle bugün Aile hekimleri olarak iş bırakma eylemi yapacak ve İstanbul da’ki basın açıklamasına katılacaktır” diyerek bilgi verdi.
 
4 Aralık 2013 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA