6 Kasım 2016

Orman köylüleri için harekete geçtiler


İl Genel Meclisi beşinci oturumunda konuşan MHP Grup Başkan Vekili Burhan Girdap, Türk Kadınına verilen seçme ve seçilme hakkının çok önemli bir karar olduğunu söyledi.

İl Genel Meclisi Aralık ayı beşinci oturumu Oktay Yıldırım başkanlığında toplandı. Önergelerin bulunmadığı toplantıda ‘5 Aralık Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı’nın verilmesinin yıl dönümü sebebiyle MHP Grup Başkan Vekili Burhan Girdap ve AKP Grup Başkan Vekili Ali Kaba konuşma yaptı.
GÜNDEM
Kaba ve Girdap’ın konuşmalarının ardından Nuri Haşmenoğlu AR-GE Komisyonu tarafından hazırlanan raporu okudu. Haşmenoğlu, bazı orman köylerinin, bu statülerinin avantajlarından faydalanamadığını ifade ederek, “Bunun nedenin, köyün mülki sınırları ile orman sınırlarının farklı olmasıdır” dedi. Yapılan görüşmede Orman Köylülerinin mağduriyetinin giderilmesi için kanun ve mevzuatlar çerçevesinde İl Genel Meclisince karar alınarak, orman Bölge Müdürlüğüne gönderilmesi yönünde karar alınarak kabul edildi.
 7 Aralık 2013 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 

 
 Anket Sorusu Diğer Anketler

ATATÜRK STADI'NIN YERİNE NE YAPILSIN?

PUAN DURUMU


altın

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ


Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA