23 Haziran 2018

CHP’den göl çağrısı


CHP İl Başkanı Yüksel Büyükakten, düzenlediği basın toplantısında Sapanca Gölü’yle ilgili sorunlara değindi. Büyükakten, “Birbirimizi suçlamak yerine ‘Sapanca Gölü’nü nasıl kurtarırız’ı düşünmeliyiz” diye konuştu.

CHP İl Başkanı Yüksel Büyükakten düzenlediği basın toplantısında yerel ve genel gündem değerlendirmelerinde bulundu. İl örgütünde düzenlenen toplantıda konuşan Büyükakten, Büyükşehir Belediye Başkan Adaylıkları açıklanan AKP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeki Toçoğlu ve MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orhan Ünver’i tebrik etti.
BÜYÜKŞEHİR ADAYI
CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın henüz netleşmediğini söyleyen Büyükakten, “Tüzüğümüz gereği Büyükşehir adayımızın belirlenmesi yetkisi genel merkezimize ait. İl yönetimi olarak genel merkezimize iki adaydan birinin, ya da seçmekte bu kadar gecikildiğine göre varsa üçüncü birinin bir an önce açıklanması isteğimizi dile getirdik” dedi.
TEŞEKKÜR ETTİ
Konuşmasının devamında Sapanca Gölü’yle ilgili sorunlara değinen Büyükakten çözüm önerilerini de sıralayaak, “Bu konuda duyarlılık gösteren SASTOP’a, İzmitli STK’lara, Kent Şurası’na, SASKİ’ye ve SAÜ Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Ayhan Şendil’e teşekkür ediyoruz. Birbirimizi suçlamak yerine ‘Sapanca Gölü’nü nasıl kurtarırız’ı düşünmeliyiz” diye konuştu.
SORUNLAR
Sapanca Gölü’yle ilgili çözülmesi gereken sorunlar üzerine konuşan Büyükakten, kirliliğin önlenmesi, gölü besleyen derelerin korunması, şebeke kaçaklarının önlenmesi ve yeni su kaynakları için yatırım yapılması gerektiğini söyledi.Gölle ilgili çözüm önerilerini sıralayan Büyükakten, toplantının sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
KARASU ve ARİFİYE
Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarının 22 Aralık’taki parti meclisinden çıkacak kararla belli olmasını beklediklerini ifade eden Büyükakten, ilçelerde de aday belirleme çalışmalarının devam ettiğini söyleyerek, “Karasu’da Ahmet Özkan, Arifiye’de de Zehra Gök aday adaylığı başvurularını genel merkezimize iletti” dedi.
 
13 Aralık 2013 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA