18 Haziran 2018

SASTOP’tan TÜPRAŞ’a ziyaret


Sapanca Gölü su kullanımına ilişkin bilgilendirme toplantısı için ilk kez 28 Kasım 2013 tarihinde biraraya gelen Sakarya Sivil Toplum Platformu (SASTOP) ve TÜPRAŞ yetkilileri, SASTOP’un TÜPRAŞ’ı ziyareti ile bir kez daha biraraya geldi.

Ziyarete SASTOP adına Oturum Başkanı Avukat Ü. Önder Döker başkanlığında, Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Hüsnü Gürpınar, Sakarya Üniversitesi Geliştirme ve Destek Vakfı Başkanı Yusuf Mahmutoğlu, Batı Karadeniz Çevre Platformu Temsilcisi-Avrupa Birliği Başkan Yardımcısı Yüksel Büyükakten, Serdivan Kent Konseyi Başkanı Neşet Peker, Marifed Yön. Kurulu Üyesi- Sagiad Geçmiş Dönem Başkanı İbrahim Uysal, Elektrik Odası Temsilcisi Barbaros Akyüz, Geyve Boğazı ve Şelaleleri Koruma Derneği Başkanı Kamuran Tan, Sakarya İnsan Hakları Derneği Başkanı Neslin Gümüş, Sakarya Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem ve Sakarya Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcısı Halim Tatar’dan oluşan heyet, Tüpraş Genel Müdürü Yavuz Erkut, Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz Bayraktar ve İzmit Rafineri Müdürü Mesut İlter başta olmak üzere yetkililerle görüştü.
TÜPRAŞ’ın kurumsal sosyal sorumluluğu gereği Sapanca Gölü Havzası’nın iyileştirilmesi, sorunların önceliklendirilerek çözümü çalışmalarına katkı verileceğini belirten Genel Müdür Yavuz Erkut, bundan sonra yapılacak çalışmalar için de bu kapsamda desteğin süreceğini belirtirken, SASTOP Oturum Başkanı Av. Ü. Önder Döker ise, tüm taraflarla yapacakları görüşmeler sonrası edindikleri bilgiler ışığında konuya ilişkin bir rapor hazırlayarak ilgili makamlar ile paylaşılacağını ifade etti. Sapanca Gölü’nün mevcut durumunun iyileştirilmesi için yapılması gereken çalışmalar hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasının ardından SASTOP Heyeti Rafineri Müdürü Mesut İlter’in rehberliğinde İzmit Rafinerisi ve Fuel Oil Dönüşüm Projesinin İnşaat alanını da gezerek proje hakkında bilgilendirildi.
 
25 Aralık 2013 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA