25 Mayıs 2018

Okulun yeri değişti


Ekinli köyünde yüksek gerilim hattının altına yapılacak okulun yeri, manyetik alan ölçüm sonuçlarının olumsuz çıkması üzerine değiştirildi.

Erenler Ekinli köyünde üzerinden yüksek gerilim hattı geçen ilkokulun hemen yanına bir hayırsever tarafından yeni bir okul binası yapılması için çalışma başlatıldı. Bu kapsamda yüksek gerilimin çocukların sağlığı için tehdit oluşturup oluşturmadığının belirlenmesi için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Elektromanyetik Araştırma Merkezi’nden rapor talebinde bulundu. SAÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Elektromanyetik Alanlar Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Osman Çerezci, okulun yapılacağı alanda ve eğitimin devam ettiği eski okulda manyetik alan ölçümleri yaptı. Sonuçlar olumsuz çıktı. Yüksek gerilim hattının altına okul yapılmasının sağlık açısından risk oluşturacağı yönünde rapor verilmesi üzerine okul için 200 metre uzaklıkta başla bir arsa tahsis edildi.
1 Şubat 2014 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA