20 Nisan 2018

Kızılay Suriyeli çocuklar için kampanya başlattı


Türk Kızılay’ı, ülkemizdeki Suriyeli çocukların üşümemesi ve açlıkla mücadele etmemesi için başlattığı yeni kampanya İlimizde de start aldı.

Kızılay Erenler Şube Başkanı İsmail Ergül, genel merkez kapsamında başlatılan yardım kampanyası ile ilgili açıklama yaptı. Başkan Ergül, “Hepinizin bildiği gibi, Suriye İnsani Yardım Operasyonu kapsamında Türk Kızılay’ı, ülkemize gelen ve kurulan konaklama merkezlerinde yerleştirilen Suriyeli vatandaşların barınma, çadır, battaniye, ısıtıcı, yatak, Çadır içi malzemeler, gıda, hijyen malzemesi, giyim malzemesi gibi temel insani yardım ihtiyaçlarının karşılanması ve dağıtımı görevini üstlenmiştir” dedi.
Ergül, “Suriye’deki iç karışıkların mağdurlarına ve özellikle de çocuğa, Türkiye’deki kamu kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu ‘İnsani Yardım Platformu’ elini uzatıyor. Bu kapsam da Türk Kızılayı’nın da içinde yer aldığı platform tarafından ‘Sana İhtiyacım Var’ isimli yardım kampanyası başlatılacaktır” diyerek, çağrıda bulundu.
“Türk Kızılay’ı tarafından yürütülecek bu kampanyayla, Türk milletinin merhamet elini, savaştan etkilenmiş ve yerlerinden edinmiş Suriye’deki mağdurlara bu soğuk kış günlerinde hiçbir ayrım gözetmeksizin destek vermeye devam edecektir” diyen Başkan Ergül, “Bu kapmanla ile bir kez daha yardımsever halkımıza, savaş mağduru Suriyeli çocuklar için yardım çağrısında bulunuyoruz” dedi.
Ergül, Sakarya halkının savaş mağduru Suriyeli çocuklara umut olmak için başlatılan bu kampanya da Türk Kızılay’ı ailesinin gücünü ve büyüklüğünü göstermek için kampanyaya destek vereceğinden emin olduklarını belirterek şunları söyledi:
“Yapılacak yardımlar, genel merkezimize, tüm banka şubelerinde Kızılay hesabına, PTT şubelerine, Kızılay posta çeki kullanılarak veya Erenler Kızılay ve tüm şubelerimize yapılabilir. Bunun yarı sıra 168 çağrı merkezi ve 2868 SMS bağış hattına mesaj atarak 5 lira yardımla bulunabiliriz.”
 
31 Ocak 2014 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA