21 Mayıs 2018

’SAKARYA ARTIK hafızamıza kazındı’


İhracatı geliştirmek için düzenlenen program kapsamında ilimize gelen işadamları ilimize adeta hayran kaldı. Heyet üyeleri, “Artık Türkiye denince aklımıza ilk gelen yer Sakarya olarak hafızalarımıza kazındı” diyerek övgüler yağdırdı

SATSO Yurt Dışı İş Geliştirme Komisyonu tarafından hayata geçirilen SAİGEP Projesi kapsamında ilimize gelen alım heyeti firma ziyaretleri ve ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi. Güney Afrika, Rusya, Slovakya, Fas, Karadağ’dan toplam 31 kişinin katıldığı program 4 gün sürdü.
İKİLİ GÖRÜŞMELER
SAİGEP Projesi kapsamındaki 17 firmaya ziyarette bulunan heyet programın son gününde Güral Otel’de gerçekleştirilen ‘Be 2 Be’ İkili İş Görüşmelerinde ticari ortaklık, işbirliği ve karşılıklı fırsatlar üzerine görüşmeler yaptı. Taraflar ticari anlamda yatırımlar ve işbirliği konusunda istişareler yaparak sektörel olarak uluslararası platformda birliktelik kurmayı arzuladıklarını ve bu çerçevede Sakarya’nın çok önemli bir pazar olduğunu dile getirdi.
İHRACATI ARTTIRMAK
İkili iş görüşmeleri programına ilimizdeki SAİGEP temsilcisi firmaların yanı sıra SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Orhan Yılgenci, Günay Güneş ve Yurt Dışı İş Geliştirme Komisyonu Başkanı Ali İhsan Güneş de iştirak etti. Görüşmeler sonunda konuşan SATSO Başkan Yardımcıları Yılgenci ve Güneş programın Sakarya açısından oldukça verimli olduğuna dikkat çekerek bu tür organizasyonların ilimiz ekonomisini geliştirmek ve ihracatını artırmak adına devam edeceğini ifade etti.
TEKNOKENT
Heyet firma ziyaretlerinin ardından Teknokent’i ziyaret ederek değerlendirmelerde bulundular. Heyet şehir merkezindeki Çark Caddesi, Uzun Çarşı gibi bölgelerde alışveriş yaparak özellikle Türk Kültürünü yansıtan ürünlere ilgi gösterdi. Sakarya’yı çok beğendiklerini ifade eden Heyet Temsilcileri Sakarya’nın sanayi ve ticaret anlamında olduğu kadar sosyo kültürel anlamda da görülmesi gereken bir bölge olduğunu dile getirdi. Heyet temsilcileri, “Artık Türkiye denince aklımıza ilk gelen yer Sakarya olarak hafızalarımıza kazındı” diyerek Sakarya’nın Türkiye ekonomisindeki önemine de vurgu yaptılar.
 
9 Mart 2014 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA