21 Haziran 2018

Çakır: Şantajın karşısında olacağız


BİK Sakarya Şube Müdürü Ömer Faruk Çakır, Sakarya MYO tarafından düzenlenen söyleşide konuşmacı olarak katıldı.

Basın İlan Kurumu Sakarya Şube Müdürü Ömer Faruk Çakır, Sakarya Üniversitesi Sakarya Meslek Yüksekokulu Gazetecilik ve Habercilik Bölüm Başkanlığı’nca düzenlenen “Medyada etik sorunlar ve Basın İlan Kurumu” konulu söyleşiye konuşmacı olarak katıldı.Basın ve Yayıncılık ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım programı öğrencilerine yerel basının önemi, ideal gazetecilik ve basın ilan kurumu çalışmaları hakkında bilgi veren Çakır, yerel basının milli mücadele döneminden bu yana önemli bir görev üstlendiğine dikkat çekti.
GAZETECİLİK REFLEKSİ
İstiklal Marşı’nın da Meclis’ten önce Kastamonu’da yerel bir gazeteyle duyurulduğunu anımsatan Çakır, “Günümüzde de gazetecilik ilkelerine ve refleksine sahip gazetecilerin önemli çalışmalara imza atarak topluma katkısını gözlemliyoruz. Şehrin sorunlarını yakından takip eden, toplum adına yetkilileri harekete geçirebilen bu önemli faaliyeti kurum olarak desteklemeye devam edeceğiz. Her zaman tehdit, şantaj, iftira ve yalan haberciliğin karşısında olacağız” ifadelerini kullandı.
TEŞEKKÜR BELGESİ
Uzun yıllar İstanbul Basını’nda görev aldığını da hatırlatan Çakır, genç iletişimcilerle anılarını paylaştığı konuşmasında gazetecilik mesleğinin temelinde tarafsızlık, dürüstlük ve onurluluk yattığına dikkat çekti. “Gazetecilerin asıl amaçlarının yaşadığı şehre ve ülkesine fayda sağlayabilmek olmalıdır” diyen Çakır, Avrupa ülkelerinin terör olaylarıyla ilgili haberlerini örnek göstererek, “Maalesef Türkiye’de bir terör faaliyeti olduğunda ceset fotoğraflarını görebilmekteyiz. Halbuki terörün amacına bilinçsizce hizmet edilmiş, toplumda korku yaygınlaştırılmış oluyor.” değerlendirmesinde bulundu.Söyleşinin ardından BİK Şube Müdürü Ömer Faruk Çakır’a Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Zülfükar Özçelik tarafından “Teşekkür Belgesi” takdim edildi.
 
12 Nisan 2014 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA