18 Haziran 2018

İnci’den net cevap


Hendek Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısında gündeme, Başkan ali İnci’nin “Belediye emlakçılık yapıyor’ şeklindeki iddialara verdiği cevap damgasını vurdu. İnci, ilçenin kalkınmasının buna borçlu olduğunu vurguladı.

Hendek Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci başkanlığında yapıldı. 8 Gündem maddesi ile başlayan oturuma, AKP’li Meclis Üyeleri tarafından gündeme 4 madde ilave edilmesi oy çokluğu ile kabul edildi. Meclis oturumunu açan Hendek Belediye başkanı Ali İnci, belediyelerin çalışma sistemleri ve borçlanma konularında teknik bilgi ve verileri anlatarak meclisi bilgilendirdi.
‘EMLAKÇILIK YAPIYORUZ’
Belediye Başkanı Ali inci, bilgilendirmesinde ‘Hendek Belediyesi emlakçılık yapıyor’ şeklinde ki ifadelere de cevap verdi. Bu iddialara “Evet emlakçılık yapıyoruz” diyerek cevap veren Ali İnci şöyle konuştu, “Tamsan Fabrikası’nın hurdaları belediye tarafından satın alınıp kısa süre sonra bir işadamına satıldı. Fabrikanın atıl olan demir hurdasından 1.5 milyon, satışından da 2.5 milyon kar ettik. Diğer yandan Akova Mahallemizde temin ettiğimiz arazide belediye olarak gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra ilçemizdeki inşaat sektörüne hizmet veren esnaflarımıza satarak 2 milyon belediyemizin kasasına koyduk. İşte Hendek Belediyesi gelişmesini, büyümesini yaptığı bu emlakçılığa borçludur.”
MUHALEFETTEN RED
Başkan İnci’nin bilgilendirmesinin ardından 2013 Mali Yılı Kesin Hesap Raporu oylandı. Rapora muhalefet red oyu kullandı. Rapor oy çokluğuyla kabul edildi. Plan ve Bütçe Komisyonunn seçimlerinde ise MHP’li aday Engin Yapıcı iktidar meclis üyelerinin de desteğini alarak komisyona üye oldu. Meclis toplantısı diğer gündem maddelerinin oylanmasıyla devam etti. Gündemin 7. maddesi belediyeden emekli olan personellerin tazminatlarının peşin olarak ödenebilmesi için İller Bankası’na borçlanılması oy birliği ile kabul edildi. Belediyenin özel bankalara borçlanması maddesi ise muhalefetin red etmesine rağmen kabul edildi.
DİĞER BORÇLANMALAR
Olağan meclis gündem maddelerinin ardından toplantı öncesi oylanarak gündeme ilave edilen 4 maddenin oylamasına geçildi. İlave edilen maddelerden Hendek Belediyesi’nin ihtiyaç duyduğu iş makinalarının alınması için borçlanılması, Hendek Belediyesi bünyesinde kurulu olan HİMPAŞ şirketinin günün koşulları doğrultusunda sermayesini 1.5 milyon artırılması için borçlanılması, belediyenin ihtiyaç duyduğu alımları yapabilmesi için borçlanılması ve belediyeye otobüs alınması maddeleri de oy çokluğu ile geçerlilik kazandı.
 
9 Mayıs 2014 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA