23 Haziran 2018

Bakımsızlık almış başını gidiyor


Ramazan ayını, şeker tadında bir bayramla geride bıraktık. Önce tüm okurlarımızın ve halkımızın geçmiş Ramazan Bayramlarını kutlarım

İki günlük bir bayram tatilinden sonra tekrar aldık kalemi elimize. Hemen bu bayramda, yaptığım bir bayram ziyaretinde gördüğüm bir manzarayı aktararak başlayalım köşemize. Yanda gördüğünüz kare, yeni yerleşim bölgesinin en kalabalık mahallelerinden Karaman Mahallesine ait. Karaman Mahallesine arıtma tesisin yönünden girdiğinizde, hemen gözünüze yolun sağında ki çocuk parkı ilişir. Tabi, otlar arasında oyuncakları görürseniz. Göremezseniz zaten boş alan olarak nitelendire bilirsiniz. Önceki cümleden anlayacağınız gibi, çocuk parkını otlar kaplamış, oyuncaklar param parça. Bırakın bir çocuğun parkta oynamasını, bir yetişkin bile o parka girmekten çekinir. Yılan, fare, böcek ne ararsanız var. Bakımsızlık almış başını gidiyor. Sadece bu park mı diye sordum bölge sakinlerine. Diğer parklarında bir farkı olmadığını ifade ettiler. Durum budur, fazla da konuyu uzatmaya gerek yok sanırım. Adapazarı Belediyesi, yeni yerleşim bölgesine bundan sonra biraz daha dikkat eder sanırım.

Vakıfkent 3 önündeki çöp yığınlarına dikkat
Bugün yeni yerleşim bölgesinden giriş yaptık o bölgeyle devam edelim. Korucukta son yapılan Vakıfkent 3 konutlarının önündeki çöp birikintileri oldukça rahatsız ediyor. Bazen bir römork çöp birikiyor o bölgede. Hadi konutlarda oturan alışkın, ama bölgedeki diğer konutlarda oturan vatandaşlar bu duruma tepkili. En azından bölgede ki çöplerin kapalı bir ortamda saklanması için, gerekli bir çalışma yapılması, konutlarda oturanların uyarılması gerekiyor. Birde köpekleri dikkate aldığınızda, tüm bölgeyi çöpler kaplıyor.
 
31 Temmuz 2014 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA