26 Nisan 2018

EMANETE FINDIK VERMEYİN


TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, fındık üreticilerini telaş içerisinde fındığı hemen piyasaya sürmemeleri konusunda uyararak; "Dikkatli davranırlarsa emanete fındık vermezlerse ve telaşla piyasaya sürmezlerse, fındıkta bu sene iyi bir fiyat bulacak" de

Karasu’ya gelen Bayraktar, burada yaptığı açıklamada, açıkladıkları fındık rekoltesinin arkasında olduklarını ifade etti. Başkalarının yaptığı rekolte miktarının kendilerini ilgilendirmediğini kaydeden Bayraktar, şunları söyledi; "Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz’le oluşturduğumuz bir heyetle, her yıl rekolte tahminlerini yapıyoruz. Bu yılda yine bu heyet fındık rekolte tahmininde bulundu. Heyetin bu yıl fındık rekolte tahmini 371 bin ton olarak tespit edildi. Bizim yaptırdığımız fındık rekoltesinin arkasındayım. Bakanlığın yapmış olduğu fındık rekolte tahmini de bizim tahminimize çok yakın. Bizim ki 371 bin, onların ki de 380 bin civarında. Bu arada başka tahminlerde yapıldı. 500 bin ton olarak. Bu tahminleri çok dikkate de almıyoruz. Ancak rekolte tespit etmek başka bir şeydir. Türkiye’de fındık tüketimini rekolte diye göstermek başka bir şeydir."
BAHÇELERİ GEZDİM
Doğu Karadeniz’de bahçeleri gezdiğini anlatan Bayraktar, kuraklık ve donun fındık ürününe fevkalade zarar verdiğini, hatta rakımı yüksek olan yerlerde hiç fındık olmadığını gördüğünü belirtti. Batı bölgelerinde Sakarya’yı bu manada çok şanslı gördüğünü ifade eden Bayraktar; "Yani fındık üretiminde en fazla üretimi olan il Sakarya. 91 bin ton fındık rekoltemiz var. Fındığı da taşıyacak olan il Sakarya. Sakaryalı üreticilerimizde fındıktan bu sene dikkatli olmaları halinde para kazanacaklarını görüyorum. Ama üreticilerin bir telaş içerisinde bu fındığı hemen piyasaya sürmemeleri çok önemli. Çünkü hasat dönemi geliyor. Dikkatli davranırlarsa, emanete fındık vermezlerse ve telaşla piyasaya fındık sürmezlerse fındık, bu sene iyi bir fiyat bulacak" diye konuştu.
 
12 Ağustos 2014 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA