4 Kasım 2016

DEVLET OKULLARINDA GÜVENLİK YOK


Sakarya Kitap Kırtasiye Gazete Bayi Büfe ve Tekel Maddeleri Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Nahim Salık, devlet okullarında güvenlik açığının olduğunu ifade ederek uyuşturucuyla mücadele konusunda tedbirlerin arttırılması gerektiğini söyledi

Sakarya Kitap Kırtasiye Gazete Bayi Büfe ve Tekel Maddeleri Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Nahim Salık, 2014-2015 Eğitim-Öğretim dönemi öncesinde kırtasiyeci ve kantinci esnafının yaşayabileceği sorunlar üzerine konuşarak, çözüm önerilerinde bulundu. SESOB’da düzenlediği basın toplantısında konuşan Salık, kırtasiyeci esnafının en büyük sıkıntılarından birinin vasıfsız mallar satan işportacılar olduğunu söyledi.
İŞPORTACI
Belediye zabıtalarının gerekli mücadeleyi sürdüreceklerine inandıklarını söyleyen Salık, “Bu kişiler esnafımızın ekmeğine göz dikmektedir. Herkes vergi levhasında yazılı olan işi yapmalı, sezonuna göre iş değil, işine göre iş yapmalı” diyerek vatandaşların mahallelerindeki kırtasiyeci esnafına sahip çıkmalarını istedi.
ÖĞLE ARASI
Okul kantincilerinin sorunlarına da değinen Salık,”Okullarımızda uygulanan 9-3 sisteminde öğle aralarında okul kapılarının açık kalması sonucu, tenefüs arasında bile öğrencilerimiz dışarıdan okul tellerini atlayarak, tellerin arkasından veya okul kapısından dışarı çıkarak seyyar satıcılardan veya telefon siparişi ile yiyecek-içecek temin etmektedir” diye konuştu.
UYUŞTURUCU
Salık, “Öğle arasında çoğu öğrencimiz dışarıda bulunduğu süre içinde trafik kazası riskiyle karşı karşıya kalmakta, kötü arkadaş edinmekte veya gençlerimizde şu ara çok görülen bonzai gibi uyuşturucu maddeleri bu arada temin etmektedir” diyerek öğle teneffüslerinde okulların kapılarının kapanmasını, sadece veli izni alınarak öğrencilerin dışarıya çıkartılması gerektiğini ifade etti.
GÜVENLİK
Devlet okullarında güvenlik açığı olduğunu söyleyen Salık, “Ekmek arasında uyuşturucu satıldığını bile gördük. Tedbirlerin daha da arttırılması şart” dedi. Açıklamasında velilerden de ricada bulunan Salık, “Okullarımızdaki okul kantinlerinde yasaklı olan obezite yapıcı cips, kola gibi ürünler bulunmamaktadır fakat bazı velilerimiz bu tür maddeleri öğrencilerimizin çantalarına koymaktadır. Velilerimizden bu ürünleri öğrencilerimizin çantalarına koymamalarını rica ediyoruz” dedi. 27 Ağustos 2014 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 

 
 Anket Sorusu Diğer Anketler

ATATÜRK STADI'NIN YERİNE NE YAPILSIN?

PUAN DURUMU


altın

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ


Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA