25 Nisan 2018

SEDAŞ’tan SASKİ’ye ziyaret


SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş’i ziyaret eden SEDAŞ Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan, “2015 yılı sonuna kadar 360 milyon TL’lik yatırımı gerçekleştireceğiz. SEDAŞ, 2014 yılında da yatırımlarını yüzde 100 oranında gerçekleştirecek. Kayıp kaçakla hiç durm

SEDAŞ Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş’i makamında ziyaret etti. SEDAŞ ve SASKİ üst düzey yöneticilerinin bir araya geldiği buluşmada, birimler karşılıklı olarak yaptıkları çalışmalar ele alındı. SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Sakarya Nehri üzerinde kurmayı planladıkları yeni hidroelektrik santrallerle yılda 155 milyon kilovat saat elektrik enerjisi üretmeyi planladıklarını belirterek, "Bugüne kadar boşa akan Sakarya Nehri’nden elektrik enerjisi üretimine katkı sağlıyoruz” dedi.

SU TRANFERİ
Keleş, Sapanca Gölü’nden şehre su transferini gerçekleştirecek Esentepe Kampüsü üzerinden Hızırilyas Su Yönetim Merkezi’ne ulaşacak Çelik İsale Hattı’nda çalışmaların aralıksız devam ettiğini vurgularken, “2016 yılında tamamlamayı hedeflediğimiz Akçay barajıyla Sakarya, 40 milyon metreküplük alternatif bir kaynağa kavuşmuş olacak. Sapanca Gölü’nü de rahatlatmış olacağız. Ayrıca Sakarya Nehrinin, doğusunda kalan 10 bin dönümlük tarım arazisine, tarımsal sulama desteği vermek üzere, 11 Mahallemizin tarımsal su ihtiyacını karşılayacak ve tarımsal üretime katkı sağlayacak sulama kanalı projemize de tüm hızıyla devam ediyoruz” dedi. Keleş, kısa vade de çözüm amaçlı alternatif içmesuyu kaynağı için SASKİ’nin, Karasu, Kocaali, Taraklı ilçeleri ve Kuzuluk bölgesinde toplam 6 su kuyusu açtığını, yeni sondaj çalışmalarının sürdüğünü ifade etti. Keleş, Güney Atıksu Arıtma Tesisi projesi ile 100 kilometrelik, Geyve-Pamukova-Alifuatpaşa ortak Atıksu Arıtma Tesisinin yapımının devam ettiğini belirterek, bu proje ile de şehrimizin güneyi daha sağlam altyapıya ve daha temiz bir çevreye kavuşacak” ifadelerini kullandı.
PROJE
SEDAŞ Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan, Sakarya’nın su dağıtımı, atıksu altyapısı için büyük bir çaba sarfeden SASKİ’yi tebrik ettiğini belirterek, “2015 yılı sonuna kadar 360 milyon TL’lik yatırımı gerçekleştireceğiz. SEDAŞ, 2014 yılında da yatırımlarını yüzde 100 oranında gerçekleştirecek. Kayıp kaçakla hiç durmadan mücadele ediyoruz. 10 Yıllık damga süresi dolan sayaçları ücretsiz olarak değiştiriyoruz. Elektrik dağıtım faaliyetinde, bakım ve onarım çalışmaları için 7/24 ekiplerimiz ile görev başındayız. Çağrı merkezi üzerinden gelen talepler, ihbarlar kayda alınıyor. Yapılan bakım planları ve çalışmaları, onarım çalışmalarına ait tüm bilgiler kayıt altına alınarak, gerekli raporlar alınıyor. Elde edilen bu veriler plan ve projelerimiz yapılırken değerlendiriliyor.
 
20 Eylül 2014 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA