25 Nisan 2018

Acil Çağrı merkezi geliyor


Tüm Acil Çağrıların tek numaradan takip edilmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından koordine edilen Acil Çağrı Merkezi, Maltepe’de bulunan eski Bayındırlık İl Müdürlüğü binasının bulunduğu alana yapılacak.

Yangın, Sağlık, Güvenlik ve Asayiş acil çağrılarının tek elden koordine edilmesi amacıyla projelendirilen Acil Çağrı Merkezi için geri sayıl başladı. Daha önce Pilot Bölge olarak seçilen Antalya ve Isparta’da projesinin olumlu sonuçlar vermesi sonucu, İçişleri Bakanlığı tarafından yaptırılmasına karar verilen Acil Çağrı Merkezi, Maltepe’de bulunan eski Bayındırlık İl Müdürlüğü binasının bulunduğu 26 Dönümlük arazide yapılacak. Acil Çağrı Merkezi sayesinde İtfaiye, Ambulans, Polis ve diğer acil çağrı numaraları tek numara altında toplanacak.
ÇALIŞMA PRENSİBİ
Acil yardım çağrısı amacıyla herhangi bir vatandaş çağrı merkezini aradığında, çağrısını alan görevli personel olaya ilişkin genel bilgileri aldıktan sonra bu bilgileri yazılım üzerinden aynı salon içinde bulunan ilgili birimlerin uzman personeline (çağrı yönlendirici) çağrıyla birlikte aktaracak. 112 Acil çağrı merkezlerinde kullanılacak yazılım coğrafi bilgi sistemi ile entegre bir yazılım olduğu için bu sistem sayesinde vatandaşın adres tespitinin kolaylaşması ile zamandan tasarruf sağlanacak. Böylece gelen çağrı daha sistemli hale gelecek. Öte yandan ilgili kurumların yönlendirmedeki koordinasyon eksikliği giderilerek, entegrasyon sağlanacak ve bölgeye en yakın ekipler, ilgili bölgeye gönderilecek.
 

Acil Çağrı Merkezi Projesinin önemli olduğunu vurgulayan Vali Hüseyin Avni Coş, merkezin yapılacağı alanda bulunan prefabrik  yapılarda oturanlara boşaltmaları için tebligatın yapıldığı söyledi.

Vali Hüseyin Avni Coş, Acil Çağrı Merkezi sayesinde, acil durumlarda olaylara hızlı, etkin ve koordinasyon içerisinde müdahale edilebileceğini söyledi. Proje ile ilgili herhangi bir ödenek sorunun olmadığı vurgulayan Vali Hüseyin Avni Coş, projenin en kısa zamanda başlamayı hedeflediklerini, önümüzdeki günlerde ihaleyi alan firmaya yer teslimi yapılacağını ifade etti.
HUKUKİ HAK
Projenin önemli bir Kamu hizmeti olduğunun altını çizen Vali Hüseyin Avni Coş şunları söyledi, “Şuan merkezi yapacağımız alan üzerinde bulunan prefabrik yapılarda oturan vatandaşların boşaltması için gereken tebligatı yaptık. Önemli bu proje için duyarlı olmaya çağırıyoruz. Bayramdan sonra, hiçbir hukuki hakları bulunmayan bu vatandaşlarımızın, bu yapıları boşaltmasını istiyoruz. Tahliye işe bittikten sonra, yer teslimini yaparak, en kısa zamanda Acil Çağrı Merkezimi hizmete sokacağız.”
 
1 Ekim 2014 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA