21 Temmuz 2018

Zehir-zemberek açıklama


Müdür adayları mülakat sürecine yönelik sert eleştirilerde bulunan Eğitim Bir-Sen Sakarya Şubesi, sert bir açıklama yaptı. Açıklamada, rakip sendikaların yanı sıra AKP’de hedef tahtasına oturtuldu.

AKP’YE GÖNDERME
Eğitim Bir-Sen Sakarya Şubesi, yaptığı zehir-zemberek açıklama ile AKP’ye yüklendi. AKP’li siyasetçilere çok sert göndermelerin yapıldığı açıklamada şu ifadeler yer aldı: AK Partili siyasetçiler, partilerini yok etmeye ve devleti ele geçirmeye çalışan paralel yapıyla mücadele edeceklerine sendikamızla mücadele etmeye çalışıyorlar. Bu siyasetçileri son güne kadar paralel yapının programlarında arz-ı endam etmelerinden ve paralel yapı seyahatlerinden çok iyi tanıyoruz. Aktif -Sen, Eğitim Sen ve Türk Eğitim Sen ise müdürlük mülakat sürecini tıkamak için her türlü çirkefliğe imza attılar. Maalesef AK Partili bazı siyasetçiler sayesinde hedeflerine ulaştılar.
SAHİP ÇIKANLAR
Paralel sendika Aktif-Sen üyeleri ile Türk Eğitim-Sen yöneticisi pek çok kişi, her gün bu süreçle alakalı küfürler savurup Milli Eğitim önünde hakaretler yağdırdıktan sonra barajı geçerek müdür olmaya hak kazandılar. Sahip çıkanlara hayırlı olsun. Bürokrat olmak için Ak Partililere yalakalık yapıp, mülakat sürecinde bu adamların değirmenine su taşıyan bürokratlar kimlerin telkiniyle hareket ettiler? Yoksa ‘birilerini görevden aldık, sizleri de alırız’ baskısına mı boyun eğdiler? Koltukları, değerlerinden ve inançlarından değerli olan bu adamlar, hesabı devir değiştiğinde vermekten korkuyorlar da asıl hesaptan hiç mi korkmuyorlar?
TUZ KOKTU
Sahip çıktığınız bu adamlar, okullarda paralel yapının en büyük para kaynaklarından olan yardımcı ders kitaplarını pazarlayan kişiler. Paralel yapının dershanelerine öğrenci gönderen, gezi olaylarını alkışlayan, çözüm sürecinden nefret eden ve baltalamak için her şeyi yapan bu adamlara AK Partili olduğunu söyleyenler sahip çıkıyorsa, tuz kokmuştur. Partiden istifa edenlerden sonra tuzluklar içerde gizlice kalmış demektir. AK Parti’den beslenen bu siyasetçiler, yeni Türkiye idealine ihanet demek olan bu eserin sahibi siz değilsiniz de kim? Sakarya’da oluşan bu durumu yeni Türkiye hedefinin sahiplerine nasıl açıklayacaksınız?
 
28 Ekim 2014 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

ERSİN TARANOĞLU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLUR MU?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA