22 Nisan 2017

‘Din eğitimi özgür olmalı’


Eğitim Bir-Sen üyeleri, dün yaptıkları basın açıklamasında Karma eğitim zorunluluğunun kaldırılması ve din eğitimi özgürlüğünün sağlanmasını istediler

BASIN AÇIKLAMASI
Eğitim Bir-Sen üyeleri, yaptıkları basın açıklamasında, karma eğitim zorunluluğunun kaldırılması ve din eğitiminin özgür bırakılmasını istedi. Sendika adına basın açıklamasını il Kadın Komisyonu Başkanı Hatice Hatun Pamukcu yaptı.. Pamukcu yaptığı açıklamada, karma eğitimin kaldırılmasıyla, okullarda devamsızlığın ve okul terklerinin azaldığı, diplomalı mezuniyetlerin arttığını belirtirken, “Başka fen ve matematik olmak üzere bir çok derste başarı oranı yüzde 25 ile 40 oranında artış gözükmektedir. Toplum beklentileri göz önüne alınarak, kız, erkek ve karma olmak üzere farklı uygulamalar hayata geçmelidir” ifadelerini kullandı.
DİN EĞİTİMİ
Pamukçu açıklamasının devamında 19. Milli Eğitim Şurası Genel Kuruluna değinerek tavsiye nitelikli kararlardan yönetici pozisyonlarına atamalarda, kadın yönetici lehine pozitif ayrımcılık getirilmese gerektiğinin de altını çizdi. Dini eğitiminde özgür kılınması gerektiği vurgulanan açıklamada, eğitim sisteminin her kademesinin akademik öğretim ile ahlak eğitiminin bütünleştirilmesi gerektiği vurgulandı. Pamukcu, “Çocukların manevi gelişimi de dikkate alınarak, Din Kültürü ve ahlak Bilgisi Dersi, okul öncesi eğitim kurumları ile ilkokulunun bütün sınıflarında ders programı olarak yer almalı” diyerek açıklamayı tamamladı.
 
9 Aralık 2014 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 


 

 
 Anket Sorusu Diğer Anketler

ANAYASA REFERANDUMUNDA HANGİ OYU KULLANACAKSINIZ?

PUAN DURUMU


altın

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA