21 Haziran 2018

AKYAZI EYYUP GENÇ FEN LİSESİ BAŞARISINI TESCİLLEDİ


İlk mezunlarını bu yıl verecek olan Akyazı Eyyup Genç Fen Lisesi’nin 12. Sınıflarında öğrenim gören öğrenciler YGS sınavında büyük başarıya imza attı

2011-2012 öğretim yılında eğitim öğretime açılan okulun ilk mezunlarının başarısı merakla beklenirken, Akyazı Eyyup Genç Fen Lisesi’nin YGS’ye giren 45 öğrencisi, değişik puan türlerinde İlk 2 binde 3, İlk 5 binde 7, İlk 10 binde 36 derece kazanarak akademik eğitimdeki başarısını tescilletmiş oldu. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Okul Müdürü Mehmet Altıparmak: “Eğitim kurumlarının reel akademik başarısı kaydettiği ve mezun ettiği öğrencilerin göstermiş olduğu gelişimin izlenmesi ve karşılaştırmasıyla tespit edilebilir. Bu bağlamda bakıldığında ilk yıl başka kurum binasında eğitime açılan ve Türkiye geneli yüzde 1.5 ile 2.5 yüzdelik dilim aralığından öğrenci alan okulumuzun 45 mezunundan 20’sinin YGS’de ilk yüzde 1lik dilime girmiş olması neresinden bakılırsa bakılsın önemli bir başarıdır.

176 ÖĞRENCİ
Üç yıldır kendi binasında eğitime devam eden ve geçtiğimiz yıl 176 kişilik öğrenci yurdunun açılmasıyla fiziksel eksikliklerini tamamlayan okulumuz bu yıl göstermiş olduğu akademik başarıyla Sakarya’da başarının yeni adresi olduğunu göstermiştir. Bu durum Sakarya’mızın eğitim başarısı adına da son derece sevindiricidir. Henüz mezun vermemiş olması hasebiyle Sakarya eğitiminde kapalı kutu görünümündeki okulumuzun akademik başarısının somut göstergesi bu sonuç, inanıyoruz ki 2015 TEOG yerleştirmelerinde veli ve öğrencilerimize yol gösterici olacaktır. Bu sonuç bizim için bir başlangıçtır ve asla tesadüf değildir. Bir okulun kuruluş sürecinde yaşanan tüm zorluk ve olumsuzluklara rağmen fedakârca çalışan tüm okul personeli, öğrenci ve velilerimizin ortak çabasının sonucudur” dedi.
7 Nisan 2015 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA