21 Haziran 2018

'DÜŞÜNCE VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KISITLANIYOR'


Sakarya Adalet ve Özgürlükler Platformu, İnanç İlke-Sen Genel Başkanı Özhan Uçan hakkında, sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki sayfasında yaptığı paylaşımlarından dolayı soruşturma açılmasına tepki gösterdi

BASKI POLİTİKASI

Adapazarı Kültür Merkezi önünde bir araya gelen Sakarya Adalet ve Özgürlükler Platformu üyeleri, son dönemde kamu çalışanlarına yönelik artan baskılar ve İnanç İlke-Sen Genel Başkanı’nı Özhan Uçan hakkında başlatılan soruşturmayı basın açıklaması ile protesto etti. Platform adına konuşan Eğitim İlke-Sen MYK üyesi Beytullah Önce, onlarca yıldır darbelerle, baskı ve tektipleştirme politikalarıyla yönetilen bir ülkede yaşadıklarını ifade etti.

FARKLI UYGULAMA
Hak, adalet ve özgürlük iklimini hiçbir zaman soluyamamış insanlar topluluğu olduklarını dile getiren Önce; “Özellikle kamu çalışanları, son dönemde farklı uygulamaların hedefi haline gelmiştir. Son örneğini, kardeş sendikamız İnanç İlke-Sen Genel Başkanı Özhan Uçan arkadaşımıza açılan soruşturmada yakından müşahede ediyoruz. Kendisi hakkında, sadece arkadaşları özelinde paylaşımlarında bulunduğu Facebook hesabından dolayı soruşturma başlatılmıştır. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Özhan Uçan arkadaşımız hakkında açtığı bu soruşturma, kamu çalışanlarının düşünce ve ifade özgürlüklerini kısıtlamaya yöneliktir” dedi.
12 Temmuz 2015 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA